Перше місто майбутнього на Землі з’явиться у 2024: люди живуть із роботами, чистою енергією та ШІ

Так зване Ткане місто або “живу лабораторію” планують звести вже цього року в Японії.  У тіні гори Фудзі японський автовиробник Toyota будує місто майбутнього, також відоме як “Ткане місто” (Woven City) або “місто-лабораторія”. Творці зазначають, що воно, по суті, і працюватиме як лабораторія, призначена для вивчення того, як люди можуть жити в тандемі з автономними транспортними засобами, роботами, чистою енергією і штучним інтелектом, пише IFLScience.

Це далеко не перша спроба побудувати розумне місто, однак більшість подібних проєктів, схоже, заглухли, так і не зумівши наблизитися до фінальної точки. Утім, із Тканим містом справи, ймовірно, йдуть інакше. Будівництво міста-лабораторії розпочалося 2021 року і має завершитися влітку 2024 року. До 2025 року автори проєкту сподіваються провести м’який запуск і почнуть випробування. Передбачається, що демонстрації охоплюватимуть експерименти з використанням технологій віддаленого зв’язку наступного покоління і “розумної логістики”, зокрема застосунки для смартфонів, пов’язані з роботами-доставщиками.

Робототехніку і сенсорний штучний інтелект також планується використовувати в міських будинках для повсякденних завдань, наприклад, автоматичного поповнення запасів у холодильнику або виносу сміття. За словами представників Toyota, спочатку в місті проживатиме близько 360 осіб, переважно літні люди та сім’ї, а потім населення міста поступово буде збільшено приблизно до 2000 осіб. Очікується, що серед городян також будуть представники компанії, зокрема техніки та дослідники, які й спостерігатимуть за населенням, а також забезпечать розробку технологій, таких як ШІ, в реальному середовищі.

Усе це відбуватиметься на тлі міського середовища, побудованого роботами, натхненного світом природи та традиційними японськими виробами з дерева. Зазначимо, що в проєктуванні міста також узяв участь відомий норвезький архітектор Б’ярке Інгельс. Передбачається, що міська інфраструктура працюватиме за допомогою цифрової операційної системи. Фактично люди, будівлі й транспортні засоби будуть пов’язані та взаємодіятимуть один з одним за допомогою даних і датчиків. Автори дослідження зазначають, що таким чином їм вдасться протестувати технологію ШІ як у віртуальній, так і у фізичній сферах, водночас максимізуючи її потенціал. ukrrain.com/

Теги

Новости по теме