Манту Супрун

Колишня виконуюча обов’язки міністерки охорони здоров’я України Уляна Супрун видала книгу «Мочи Манту».   В ній авторка руйнує найбільш поширені  міфи, що стосуються здоров’я та медицини. Але не тільки. Це книга про зріле критичне мислення.  Назва метафорична. Вона означає задавай питання, не виконуй сліпо поради й накази, дій креативно.

Придбати  просвітницько-публіцистичний твір Уляни Супрун можна на офіційному сайті книги.  Ціна 295 грн. Виручені гроші  підуть на благодійність.

Витяги з книги

….Чи знали совєцькі медики, що Манту можна мочити? Звичайно, знали. Чому ж вони забороняли це дітям? Бо це начебто допомагало змусити їх не терти місце ін’єкції. Так дітей привчали мовчки виконувати накази. Не ставити зайвих питань. І в жодному разі не сумніватись у доцільності розпоряджень «згори».

…..Коли я навчалася на доктора медицини в Університеті штату Мічиґан, нас вчили завжди і багато пояснювати нашим пацієнтам про їхнє здоров’я і стан. Якою б складною чи часом травматичною не була ця інформація, людина повинна розуміти, що з нею відбувається, і знати правду. Це — повага до її гідності. І обов’язок лікаря.
Саме тому з самого початку перебування на посаді мені хотілось мати майданчик для прямої комунікації з людьми без жодних посередників. Для того, щоб завжди мати змогу сказати правду без цензури, шантажу чи компромісів із власниками українських медіа. Таким майданчиком стала моя публічна сторінка у соціальній мережі Facebook.

…..Ця книга — для всіх, хто звик чинити опір безглуздю навколо. Для всіх, хто звик питати «чому?» і не задовольнятися відповіддю «бо так завжди робили». Для всіх, хто хоче прожити здорове щасливе життя у здоровій і щасливій Україні.

Теги

Новости по теме