росія програє війну в Україні. Китайський професор назвав 4 негативних для агресора фактори

Стаття професора розміщена на The Economist, передає “ДС”. Війна є очевидним вододілом після холодної війни, яка матиме глибокий та глобальний вплив на світ. Бойові дії не скоро завершаться, але Юйцзюнь назвав чотири аргументи поразки рф:

  • рівень опору і національної єдності українців;
  • міжнародна підтримка України країнами Заходу;
  • спадок СРСР у російській армії, що впливає на все, від командування до звʼязку та розвідки;
  • викривлення інформації, яку надають президенту рф володимиру путіну.

Всі ці чинники, як вважає китайський професор, роблять остаточну поразку росії неминучою. Вона піде з усіх окупованих територій України, включно з Кримом. Ядерний потенціал не може бути гарантією успіху. США у свій час вийшли з Кореї, Вʼєтнаму та Афганістану попри ядерне озброєння. 

Війна дуже дорого коштує Україні, але сила та єдність нації зруйнували міф про непереможність рф.

“Україна ще може воскреснути з попелу. Коли війна закінчиться, вона може з нетерпінням чекати можливості приєднатися до Європейського Союзу та НАТО”, — підкреслює Фен Юйцзюнь.

При цьому політичні ризики у росії дуже високі. володимир путін був переобраний, але стикається з усіма видами можливих подій “чорного лебедя”. Колишні країни-члени СРСР стали дистанціюватися від Москви, а Європа навпаки усвідомила загрозу кремля для всього міжнародного порядку.

Не виключено, що Рада безпеки ООН також зазнає змін, бо в нинішньому стані вона часто недієздатна. Японія та Німеччина може приєднатися до Радбезу, а нинішня пʼятірка може втратити право на вето.

Китай не підтримав санкції проти рф, але і не може систематично їх порушувати. Також автор запевняє, що Пекін виступає за мирне вирішення “конфлікту”. Це бажання показує різницю підходів рф та Китаю та відмінність двох держав.

Шанси на “корейський сценарій” для України автор називає низькими. рф готова йти на ескалацію війни й продовжує обстрілювати критичну інфраструктуру та міста. Якщо ж війна заморозиться, то РФ зможе взяти паузу, щоб після перепочинку почати нові війни. Світ буде у ще більшій небезпеці, тому така ймовірність низька.ukrrain.com

Теги

Новости по теме