Очільниця МЗС Фінляндії: росія в перспективі не має шансів виграти війну з Україною

Маємо досить оптимістичне бачення, що в довгостроковій перспективі у росії немає можливості виграти цю війну, — заявила міністерка закордонних справ Фінляндії Еліна Валтонен, підсумовуючи рішення зустрічі очільників дипломатій країн НАТО в Празі.

Міністр закордонних справ Фінляндії Еліна Валтонен розмовляє зі ЗМІ, коли вона прибуває на неформальну зустріч міністрів закордонних справ НАТО в Чернінському палаці, Прага, Чеська Республіка, 31 травня 2024 р.PAP/EPA/MARTIN DIVISEK / POOL

Міністерка закордонних справ Фінляндії Еліна Валтонен, підсумовуючи рішення зустрічі очільників дипломатій країн НАТО в Празі, заявила, що росія не має шансу виграти війну в довгостроковій перспективі, тож бачення є оптимістичним, але визнала, що «в короткостроковій і середньостроковій перспективі росії знадобиться багато, щоб це зрозуміти». Цитована в суботу, 1 червня, щоденним виданням «Iltalehti», вона послалася на започаткований механізм довгострокової підтримки України (40 мільярдів євро на рік), а також згоду ключових західних країн завдавати ударів по російських цілях із переданої зброї на її території, і на програму підготовки українських військових.

Вона зазначила, що якщо не кожна країна НАТО може порівну передавати Україні військову техніку – що зрозуміло, то вона може надсилати гроші в Україну, і підтримку потрібно розподілити порівну щодо ВВП тієї чи іншої країни.

За словами Валтонен, Фінляндія наразі не має наміру направляти своїх військових інструкторів в Україну. «Наразі ми не готові до цього чи навіть обговорювати, але ми не знаємо, що буде в майбутньому», — сказала вона. «Однак добре, що деякі країни це зроблять», — визнала вона.

Міністерка зазначила, що зміна лінії США чи Німеччини щодо використання озброєнь, переданих Україні, є «суттєвою». Щоб Збройні сили України могли утримувати лінію фронту, вони повинні мати право наносити удари західною зброєю по військових об’єктах росії на її території, — підкреслила вона.

Вона нагадала, що сама Фінляндія, передаючи Україні військову техніку та озброєння, не вводила територіальних обмежень на їх використання. Це підтвердив і президент Фінляндії Александер Стубб, який у п’ятницю, 31 травня, брав участь у зустрічі лідерів країн Північної Європи з Володимиром Зеленським у Стокгольмі. Така лінія Фінляндії діє з початкової фази війни, але про неї не говорили вголос, — коментує «Helsingin Sanomat». Зазначається, що влада Фінляндії з міркувань безпеки не розголошує вміст переданих Україні військових посилок, а «обмеження», накладені на використання зброї, стосувалися переважно тих країн, які надали зброю більшої дальності.

www.polskieradio.pl

Теги

Новости по теме