“Зміна” морських кордонів — елемент гібридної війни рф

Конвенція ООН з морського права 1982 року передбачає корекцію кордонів. Однак дотепер такі рішення ухвалювалися в ході двосторонніх консультацій.

Днями росія оголосила, що планує змінити свої морські кордони в Балтійському морі. Мова про кордони з Литовською Республікою та Фінляндією. Відповідний документ датований 21 травня 2024 року, який було опубліковано на сайті російського уряду, підготувало міністерство оборони рф.

Зміни, як зазначалося, мали стосуватися лінії кордону в східній частині Фінської затоки, на південь від російських островів, а також біля міст Балтійськ і Зеленоградськ Кеніґсберзької області.

Країни-члени НАТО відреагували на дії росії. Фінляндія, коментуючи плани кремля, заявила, що Конвенція Організації Об’єднаних Націй з морського права 1982 року передбачає корекцію морських кордонів. Однак, як підкреслила влада у Гельсінкі, дотепер такі рішення ухвалювалися в ході двосторонніх консультацій.

Голова МЗС Литви Ґабріелюс Ландсберґіс також наголосив, що росія розпочала нову «гібридну операцію» у Балтійському морі.

Важливо зазначити, що пропозиція Ммноборони рф щодо зміни кордонів була видалена з офіційного порталу у середу, 22 травня.

Ситуацію у розмові з Польським радіо для України прокоментувала Доната Росса-Ковалік — лейтенант-командер із Північно-Східної Багатонаціональної Дивізії штабу НАТО. Представниця Північноатлантичного альянсу у четвер, 23 травня, взяла участь в конференції The Strategic Ark, яку організовує Польський інститут міжнародних справ (PISM).

«Я думаю, що це було пов’язано з військовими навчаннями, які вони проводять на Балтійському морі. Гадаю, такий крок був як елементом гібридної війни, так і частиною пропаганди, що характерно для росії. Конвенція ООН з морського права лише показує шлях, якщо виникає бажання це зробити (змінити кордони, —  ред.). Те, що оголосила Росія, є абсолютно безглуздим. І я погоджуюся із заявами Фінляндії та Латвії, які є дуже дипломатичними. Інколи вони (росіяни, — ред.) “вкидають” таку інформацію, перевіряючи таким чином, якою буде реакція потенційного противника, перевіряючи, що ми будемо робити», — сказала лейтенант-командер.https://www.polskieradio.

Теги

Новости по теме