Держдеп відповів Пекіну: мирне рішення в Україні єдине – РФ має звідти забратися

Пекін не може прагнути покращення відносин з іншими країнами світу, водночас підживлюючи військову машину Кремля. Про це під час брифінгу заявив заступник речника Державного департаменту Ведант Пател (на світлині) у четвер, 16-го травня.

«Китайська Народна Республіка не може сидіти на двох стільцях… Ви не можете бажати подальших хороших, міцніших, поглиблених відносин з Європою та іншими країнами, водночас продовжуючи підживлювати найбільшу загрозу європейській безпеці за довгий час», – заявив Пател, зауваживши, що це позиція не лише США, а і партнерів з G7, НАТО та ЄС.

«Підживлення оборонно-промислової бази Росії Китайською Народною Республікою загрожує не лише безпеці України, але й європейській безпеці, і Пекін не може досягти кращих відносин з Європою, продовжуючи підтримувати щось подібне», – додав Пател.

Цими днями Китай з дводенним візитом відвідав Володимир Путін. Як раніше повідомляв Голос Америки, після переговорів з Путіним китайський лідер Сі Цзіньпін заявив, що “обидві сторони погоджуються, що політичне розв’язання проблеми України є правильним напрямком”.

На погляд США, рішення єдине – Росія має піти з України, заявив під час брифінгу у четвер Пател.

«Я побачив щось, що виглядало як спільна заява за результатами цієї зустрічі, де говорилося про занепокоєння щодо ескалації, бажання якогось мирного процесу чи політичного вирішення конфлікту в Україні. З нашої точки зору, рішення просте. Російська Федерація має просто піти з України, вона може залишити ті території, на яких вона перебуває в Україні, вона може піти з Криму, і ми матимемо мирне рішення», – заявив Пател і додав, що знову і знову президент Путін і Російська Федерація вказували, що вони не зацікавлені в цьому.

Ведант Пател також підтвердив, що позиція США щодо використання українцями американської зброї для ударів по території Росії залишається незмінною.

Як повідомляв раніше Голос Америки, США “не заохочують” удари американською зброєю за межами України, але Україна “повинна сама ухвалити рішення” щодо того, як вона збирається вести цю війну. Про це під час пресконференції в Києві заявив державний секретар США Ентоні Блінкен.

«Наша політика не змінилася. І держсекретар чітко це сказав. Ми не заохочуємо і не уможливлюємо удари на території Росії. Але неодноразово ми також говорили, що Україна в кінцевому підсумку сама приймає рішення щодо своїх військових ударів і своїх операцій. Ми зберігаємо таку позицію», – сказав Пател.https://www.holosameryky.com/

Теги

Новости по теме