В іспанському курортному місті Салоу українських екскурсантів радо зустрічали тамтешній мер та міський голова Очакова

Нижче подаємо інформаційну замітку під заголовком “Сторінками мандрів” і супровідні світлини https://ochakiv-rada.gov.ua/

Сторінками мандрів


02.05.2024 екскурсанти переїхали до м. Салоу, де їх радо зустрів мер Пере Грандос та Сергій Бичков. Кожному учаснику заходу подарували пам’ятні подарунки. Містечко Салоу вразило дітей своїми краєвидами. Малеча розмістилася в готелі, який знаходиться майже на березі моря. Діти із задоволенням проводять весь всій вільний час, насолоджуючись його теплом. Після морських прогулянок ознайомились із самим містом Салоу. Однією з прикрас міста є печера, до якої і завітали наші учні. Настрій дітей бадьорий, трохи стомлені від великої кількості заходів, але їх посмішки говорять самі за себе.

Салоу (ісп. Salou,) — місто і муніципалітет в Іспанії, входить у провінцію Таррагона у складі автономної області Каталонія. Муніципалітет знаходиться у складі району (комарки) Таррагунес. Займає площу 15,1 км². Населення — 27.016 чоловік (на 2010 рік).

Салоу — морський курорт і туристичний центр у КаталоніїІспанія, розташований приблизно у 10 км від Таррагони на «Золотому березі» — Коста-Дораади і 92 км від Барселони. На віддаленні від нескінченної лінії пляжів, що змінюються на скелисті печери, бухти та мальовничі місцини, головна пам’ятка — величезний парк розваг Порт Авентура, що колись належав американській кінокомпанії Universal Studios.https://uk.wikipedia.org/

Тим часмо Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) здійснило повні перевірки декларацій за 2021 та 2022 роки, поданих очаківським міським головою. За результатами перевірок виявлено ознаки незаконного збагачення на суму понад 12 млн грн та ознаки декларування недостовірних відомостей на суму понад 3 млн грн.

Зокрема, встановлено, що під час війни у 2022 році посадовець разом із дружиною набули у власність квартиру в Іспанії площею 122,31 кв. м вартістю понад 5 млн грн. Крім того, він отримав нібито від матері подарунки у вигляді готівки на понад 12 млн грн.

Подаровані кошти значно перевищують законні доходи матері, які з 1998 року становили всього трохи більше 580 тис. грн.

Доходи міського голови Очакова та його дружини із підтверджених джерел також не давали змоги придбати квартиру в Іспанії за рахунок власних коштів.

Більше того, посадовець у декларації, серед іншого, зазначив про зростання у звітному періоді грошових активів на 2 млн грн, законність джерел походження яких не підтвердив під час перевірки.

Під час повної перевірки декларацій встановлено також, що дружина посадовця отримала на свій банківський рахунок понад 300 тис. грн від фізичної особи-підприємця, який неодноразово виконував роботи та надавав послуги для Очаківської міської ради. 

Також він повідомив, що ці кошти були отримані нібито на придбання автомобіля для Очаківської міської ради. Ці твердження спростовані під час перевірки. Зазначені кошти дружина витратила на власні потреби, зокрема на придбання одягу.

За результатами встановлених фактів НАЗК склало обґрунтовані висновки за ст. 368-5 (незаконне збагачення) та ч. 1 ст. 366-2 ККУ (внесення завідомо недостовірних відомостей до декларації) та направило їх до Національної поліції України.

Застереження. Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду. https://nazk.gov.ua/

Теги

Новости по теме