Президент Франції: Європа може померти

Лідер французької держави заявив, що Старий континент стикається з небезпечними геополітичними, економічними та культурними змінами.

Європа може померти, заявив президент Франції Емманюель Макрон під час виступу в Університеті Сорбонна в Парижі. Лідер французької держави заявив, що Старий континент стикається з небезпечними геополітичними, економічними та культурними змінами. Він закликав будувати Європу «могутності, процвітання та гуманізму».

French President Emmanuel Macron delivers a speech on Europe next to a slogan reading ‘A powerful Europe’ in the amphitheatre of the Sorbonne University in Paris, France, 25 April 2024. Christophe Petit Tesson/Pool via REUTERS

Ризик ядерної війни з боку Росії та Ірану, торгова війна між Китаєм і США й атаки на демократичні цінності — ось головні виклики для Старого континенту, вважає президент Франції.

«Європа може померти, і це залежить тільки від наших рішень, які повинні бути прийняті зараз», — сказав Емманюель Макрон. Найбільшою загрозою, на думку Макрона, є Росія. «Ми повинні побудувати надійну оборону європейського континенту», — підкреслив французький лідер, оголосивши про консультації з лідерами Європейського Союзу з цього приводу. Він також запропонував підтримати європейську оборонну промисловість і створити Європейську військову академію.

Говорячи про економіку, Емманюель Макрон наголосив на необхідності спрощення стандартів і збільшення інвестицій ЄС в атомну енергетику, сучасні технології та європейську промисловість. Він також торкнувся питання захисту європейських цінностей, запропонувавши врегулювати законодавство стосовно соціальних мереж, включити право на аборт до Хартії Європейського Союзу про основні права та поставити виплату коштів з фондів ЄС у залежність від дотримання принципів верховенства права.

IAR/Д.Ю.

За матеріалами https://www.polskieradio.pl/

Теги

Новости по теме