Новий закон про мобілізацію: у Польщі й Чехії утворились величезні черги з чоловіків до паспортних столів

 У деяких містах Європи українські чоловіки вишикувались у величезні черги до ДП Документ, щоб встигнути оформити документи без військового квитка. Вони намагаються встигнути зробити це до того, як новий закон про мобілізацію вступить у дію. Адже, за однією з його норм, без військового квитка не можна буде обміняти на новий застарілий паспорт громадянина України чи будь-які інші документи.

Про це стало відомо з відео, які поширюють у соціальних мережах. Черги виникли у містах, де є представництво ДП Документ. 

На одному з відео люди стоять біля будівлі паспортного столу у Празі. У такій черзі доведеться провести не одну годину – і до завершення робочого дня потрапити у кабінет пощастить далеко не всім.  

У Варшаві в холі установи натовп перебуває в очікуванні. Чергу займають звечора, щоб потрапити на прийом наступного дня або ж навіть пізніше. Атмосфера напружена – місцеві канали пишуть, що більшість чоловіків, які прийшли сюди, живуть і працюють у Польщі давно й приїхали сюди ще до 24 лютого 22 року. Вони висловлюють невдоволення тим, що їм додалось зайвих бюрократичних клопотів. 

За новим законом, який наразі не вступив у дію, вчинення консульських дій у закордонних дипломатичних установах України для чоловіків 18 – 60 років здійснюється лише при за умови наявності у вказаних осіб військово-облікових документів. Просто кажучи, навіть якщо людина давно живе за кордоном і у неї завершується термін дії українського паспорта – нового їй не видадуть, допоки вона не владнає питання з військовим квитком. У владі пояснюють, що новий мобілізаційний закон не накладає на таких чоловіків жодних обов’язків щодо повернення до України, але держава хоче ефективно вести облік та мобілізувати військовозобов’язаних у разі такої потреби

Нагадаємо, закон про мобілізацію, який прийняв парламент, ще мають підписати спікер парламенту та глава держави. Це може відбутися у короткостроковій перспективі – до десяти днів. Після цього його положення вступлять у дію. 

Як писав Інформатор, дані про чоловіків призовного віку, які можуть бути мобілізовані, Міністерство оборони вже оцифрувало: тут перезапустили електронну систему “Оберіг”, зробивши 23 мільйони запитів на оновлення інформації. https://informator.ua/

Теги

Новости по теме