На Одеській кіностудії починають знімати байопік про Олександра Довженка

Музи точно не збираються мовчати. З нагоди початку роботи над стрічкою про Олександра Довженка відбулась пресконфренція, у якій взяли участь керівник Одеської кіностудії, генеральний продюсер фільму Андрій Осіпов, кінознавець, автор сценарію Сергій Тримбач, директорка Odesa Film Production, продюсерка Ганна Дочева, заступниця голови Odesa Film Office Надія Гарабурдо, директор департаменту культури, міжнародного співробітництва та європейської інтеграції міськради Іван Ліптуга.

Режисер-постановник стрічки Олексій Коновалов (пам’ятаєте «Фортецю Хаджибей»?) привітав присутніх по відеозв’язку і зауважив: «Усі фільми Олександра Довженка — геніальні, але не забуваємо, що він почав свою творчу діяльність саме на Одеській кіностудії. Місто зробило його кінорежисером, дало можливість зняти свої дебютні фільми, які досі вважаються одними з шедеврів кінематографічного мистецтва».

Цьогоріч виповнюється 130 років з дня нарождення класика світового кінематографа. Повнометражний художній фільм розповість, як літератор-початківець Олександр Довженко робить перші кроки у кіно і згодом стає професійним режисером. Три роки він працював на Одеській кіностудії, з 1926-го по 1929-й, здобув всесвітню славу. Як зауважив Сергій Тримбач, який як ніхто знає біографію Довженка, у світі найбільш знані імена українських режисерів Довженка і Параджанова.

— Кінострічка присвячена Олександру Довженку і розповідатиме про Одессу 1926 року, — сказав Андрій Осіпов. — Ми хочемо показати Одесу того часу. Місто, де є НЕП, джаз, бокс, де працює кінофабрика, фільми якої продаються за кордон і дають прибутки. А які непересічні люди керують кінофабрикою і знімаються тут!

«Втілюємо суто одеську історію, створюємо абсолютно український фільм, що занурить глядача в атмосферу сторічної давнини», — так представляє стрічку творча команда, яка на пресконференції ділилася інформацією про нову роботу досить стримано. Відомо, що фільм створюється за підтримки Державної агенції з питань кіно. Щодо імен акторів — перемовини ще продовжуються, хіба що був натяк на Богдана Бенюка. Тізер стрічки має з’явитися восени. Знімальна група намагатиметься заощадити кошти, принаймні на масовці, тому допомога одеситів край потрібна — «у кожного буде хвилинка слави». Невдовзі місто може перетворитися на знімальний майданчик, і тут підтримку обіцяв Іван Ліптуга.

Зйомки першого художнього фильму про Олександра Довженка під час війни і фінансової кризи — це дуже непросто. Такий досвід вартий того, щоб згодом розказати про нього у форматі «кіно про кіно». Ймовірно, напише про це книгу Андрій Осіпов, який не тільки очільник кіностудії, а й письменник.

У фільмі будуть висвітлені історичні постаті Юрія ЯновськогоАмбросія Бучми, Павла Нечеси, Іди Пензо, Якова ЛівшицяЮрія Тютюнника, Петра ЧардинінаМухсин Эртугрул Бея, Миколи Козловського та багатьох інших.

Не обійдеться і без класичного любовного трикутника, в якому Довженко та Яновський закохані в балерину Іду Пензо.

«Одне з важливих місць в нашій історії посідає Яновський. Але Яновський – це не просто персонаж кінокартини чи історична постать. Яновський – це ще й чоловік, який разом з Олександром Довженко закохується в Іду Пензо, і в них виникає не трикутник, а «l’amour à trois». Це описав Юрій Яновський в «Майстрі корабля». Він сам це описав історично у своїх дослідженнях. Тому в стрічці також буде показано «любов на трьох». Стрічка не буде банальною», – наголосив голова правління Одеської кіностудії.

Олександр Довженко та Юрій Яновський

За матеріалами: vo.od.ua, https://www.048.ua/ https://amnesia.in.ua/

Теги

Новости по теме