«Перші приклади бойового застосування більш ніж обнадійливі» — Порошенко показав нові системи РЕБ

Лідер партії «ЄС» констатував: цей проєкт вдалося зробити менш як за 5 місяців

«Ай-Петрі СВ», – так назвали новітню систему радіоелектронної боротьби, розроблення та виробництво якої профінансував Петро Порошенко. Про це повідомляє пресслужба партії «ЄС».

Це сучасний мобільний засіб кіберзахисту, який дає змогу нейтралізувати ворожі безпілотники типу «Орлан», «Зала», «Ланцет». Є позитивні результати і з керованими авіабомбами (КАБ)», – мовиться в пресслужбі партії «ЄС».

РЕБ – це те, що сьогодні чекають у кожному підрозділі, розповів п’ятий президент.

«На проєкт не витрачено жодної копійки бюджетних коштів – Порошенко інвестував у цю розробку власні 150 млн грн», – зауважили в пресслужбі партії «ЄС».

Та додали: «Перша система, яка вже проходить «бойове тестування» на фронті, прикриває два артилерійські дивізіони».

«І перші приклади бойового застосування більш ніж обнадійливі», – розповів Порошенко.

Він наголосив, що за час використання нової системи РЕБ російським засобам ураження не вдалося наблизитися до нашої арти.

Водночас військовий з 18-го Центру протидії технічній розвідці пояснив: «Ми – підрозділ, який вже два роки успішно виконує бойові спеціальні завдання на всій лінії бойового зіткнення. І сьогодні отримуємо нові, більш потужні, модифіковані комплекси, за допомогою яких будемо працювати. Наші колеги вже застосовують цей виріб у тестовому режимі на одному з напрямків лінії бойового зіткнення. І досить схвальні відгуки».

Порошенко зазначив: «Це вже, чесно кажучи, не засіб радіоелектронної боротьби, який розповсюджує шуми у всіх смугах частот для перешкод роботі ворожих БПЛА. Це фактично кіберзброя, яка чітко перехоплює позицію управляючого БПЛА по всіх видах безпілотників».

Він констатував: зазвичай розроблення такого комплексу триває від 3 до 8 років, але цей проєкт вдалося зробити менш як за 5 місяців.

«І ми вже працюємо над масштабуванням, бо маємо багато замовлень від військових. Комплекс складається з РЕБ, сучасної радіолокаційної станції, антидронового пристрою, надійного захищеного зв’язку, автономного живлення, пікапа, штабів управління», – розповів п’ятий президент.

У пресслужбі партії «ЄС» написали: «Спочатку ці 5 комплексів надійдуть до навчального центру, де готують екіпажі радіоелектронної боротьби. Унікальність комплексу «Ай-Петрі СВ» ще й у тому, що він може швидко переналаштовуватися в разі зміни льотних параметрів ворожих безпілотників. Це потребує якісного навчання операторів, які віддалено будуть знищувати російські засоби ураження».

За словами Порошенка, саме це потрібно для збереження наших воїнів.

Бо російський мобілізаційний потенціал величезний, а ми маємо берегти кожного (ред. – українського) бійця – наголосив лідер «ЄС».

«На озброєнні ЗСУ з’являються новітні інструменти, які здатні захистити воїнів, захистити лінію фронту. І моя мета, щоб уся лінія фронту була прикрита унікальними комплексами РЕБ, раділокаційних станцій, комплексами антидрон, які дадуть змогу захистити (ред. – українських) воїнів від російської навали», – пояснив Порошенко.

Лідер партії «ЄС» сказав: «Я сподіваюся, що після завершення тренування екіпажів на це буде потрібно щонайменше три тижні, ми з вами побачимося вже в смузі їх застосування».

«Виріб називається «Ай-Петрі СВ». Ви бачите, що тут є певна кримська складова. І я думаю, що цей комплекс колись буде розташований на горі Ай-Петрі і сприятиме визволенню Криму. Ми на це також з нетерпінням чекаємо», – підсумував Порошенко.

https://www.5.ua/

Теги

Новости по теме