Олесь Доній: коли до влади прийшов Янукович, Москаль відмовився від підкупного $1 млн готівкою

Стрічка новин принесла інформацію, що пішов із життя Геннадій Москаль.

Ми разом кілька років (з 2007-го до 2010 року) перебували у складі однієї депутатської групи у Верховній Раді – «Народна cамооборона». ГенГенич, як його всі називали, з повагою ставився до моїх мистецьких проєктів. Тож Луганський кінний козацький ансамбль з’явився у нас на фесті «День Незалежності з Махном» у Гуляйполі саме за протекцією ГенГенича (на посаді голови Луганської ОДА Москаль намагався сприяти там відродженню української культури). Згодом ми удвох із ГенГеничем з’їздили якось у Словаччину на фестиваль українців-русинів (і це була ідея Москаля, він, виявилося, постійним гостем і глядачем цього фесту був, коли був головою Закарпатської ОДА).

А от після приходу до влади Януковича, депутатів від «помаранчевої коаліції» намагалися підкупити. Група «Народна самооборона» буквально посипалася. З 18 чоловік лише шестеро (шість чоловік!) не взяли кошти. Пропонували по 1 млн готівкою. Прямо в кабінеті. Пропонував, до речі, один із перебіжчиків із самої ж «Народної самооборони» – Давид Жванія. Фактично друга людина по впливу після Юрія Луценка. Тобто дві третини групи – поплили. Включно з улюбленицею Луценка Катериною Лук’яновою, якій усі решта депутатів (окрім мене, бо я категорично відмовився здавати картку або «кнопкодавити») повинна була здавати свої картки.

Так от, ГенГенич був одним із тих, хто $1 млн не взяв. Він був непростою людиною, у структурі МВС надміру простих людей система або пережовувала, або випльовувала. Натомість про нього там ходили легенди. Не знаю, що з тих легенд правда, а що видумка, та всі ці легенди були про те, як Москаль долав гідру бандитизму.

А от про $1 млн – це не легенда, це те, що я можу засвідчити. Для такого кроку слід мати власні переконання. У ГенГенича вони були.

Спочивайте з миром, пане Геннадію.

Для тих, хто хоче дізнатися прізвища шести осіб, даю посилання.

Джерело: Олександр Доній / Facebook

Опубліковано з особистого дозволу автораБлог відображає винятково думку автора. Редакція не відповідає за зміст і достовірність матеріалів у цьому розділі.

https://gordonua.com/

Теги

Новости по теме