Що вони не роблять, не йдуть діла: Намагання звільнити Залужного в понеділок було…

The Economist стверджує, що відставку головнокомандувача ЗСУ відтермінував розголос у пресі й раптова зміна настрою начальника ГУР.

Аналітики The Economist стверджують, що чутки про відставку генерала Валерія Залужного с посади головкома ЗСУ не були безпідставними. За їхньою інформацією, президент України Володимир Зеленський справді прийняв таке рішення. Він нібито мав намір підписати указ про звільнення, але начальник української розвідки Кирило Буданов передумав зайняти місце Залужного.  

Видання посилається на кількох осіб в українській владі, знайомих із перебігом подій. І всі нібито підтверджують, що Залужний і Зеленський зустрічались та обговорювали ситуацію, а посаду головнокомандувача ЗСУ мав обійняти Буданов.  

“Поки що пан Зеленський не повідомляв про те, що генерала змінюють. Але це не означає, що робота генерала Залужного безпечна. Можливо, йому просто ще не підібрали заміну”, – пише The Economist. 

За даними видання, у понеділок, 29 січня, президент запропонував Залужному нову посаду радника з оборони. Генерал відмовився. Проте Зеленський дав зрозуміти, що звільнить Залужного незалежно від його згоди. 

“План усунення генерала обговорювався не вперше, і остання спроба переконливо підтверджує, що такий існує. Драматичний день розпочався з витоку інформації від депутатів, які були проінформовані, можливо, стратегічно, про «набір документів», надісланих на підпис до комітету з безпеки. Пізніше джерела в Генштабі та в оточенні генерала Залужного підтвердили, що готується перетрус. The Economist зміг підтвердити, що в надвечір’я відбулася зустріч, на якій президент повідомив своєму генералу, що вирішив відправити його у відставку. Панові Залужному запропонували іншу роль: секретар РНБО. Він відмовився”, – йдеться у матеріалі. 

Претендентами на посаду Залужного видання називає двох генералів: Олександра Сирського і Кирила Буданова і вказує, що вони обоє вважаються наближеними до президентської команди. Пишуть, що Буданов нібито відмовився від роботи в останню хвилину.

“Генерал Буданов, загадковий і амбітний глава військової розвідки України, використовує набагато більш нетрадиційний і неперевірений підхід до командування. Раніше він не керував звичайними збройними силами або організацією, схожою на українську армію, яка зараз налічує приблизно мільйон людей”, – характеризує The Economist головного українського розвідника. 

Також журналісти вказують, що відставка Залужного – питання часу. І вже скоро Зеленський підпише указ про його звільнення, бо прийняв таке рішення. 

У Зеленського все заперечують 

Президент України Володимир Зеленський не приймав рішення про звільнення Валерія Залужного з посади Головнокомандувача Збройних Сил України – так каже його прессекретар Сергій Никифоров. Залужний продовжує виконувати свої обов’язки. Водночас глава держави ці чутки не коментує. А його радник Андрій Єрмак теж ухилився від прямого питання журналіста під час пресконференції, яка стосувалась зустрічі глав МЗС Угорщини й України в Ужгороді. Нагадаємо, інформація про ймовірну відставку Залужного з’явилась увечері 29 січня. Як писав Інформатор, після відставки на Залужного намагатимуться навісити всі проблеми: провал літнього контрнаступу та жорстка мобілізація, коли людей хапають на вулицях та насильно тягнуть на війну. Зробити буде нескладно, адже сам Залужний нещодавно називав звільнених військових комісарів професіоналами та шкодував про їхнє усунення.

За матеріалами  https://informator.ua/

Теги

Новости по теме