Три рекорди України встановив 85-річний легкоатлет. Нині він готується до чемпіонату Європи

Три рекорди України встановив у грудні Почесний громадянин Ярмолинецької селищної територіальної громади Хмельницького району Хмельницької області, діючий ветеран спорту, призер чемпіонату світу, багаторазовий чемпіон та рекордсмен України з легкої атлетики серед ветеранів, кращий легкоатлет України 2020 року в номінації “Мастерс” (ветеранів спорту) 85-річний Володимир Бохонський.

Нині Володимир Бохонський готується до чемпіонату Європи. Фото: з сайту газети «Вперед».

У столиці на базі Легкоатлетичного манежу найсильніші спортсмени-легкоатлети з усіх регіонів нашої держави змагалися за Кубок України з легкої атлетики. Організувала захід громадська організація «Ветерани легкої атлетики України».

У перший день змагань Володимир Федорович став золотим призером з бігу на дистанції 1500 метрів, встановивши при цьому рекорд України. Ще два рекорди України у віковій категорії 85 років ветеран легкої атлетики встановив наступного дня: під час бігу на дистанції 800 метрів та 3000 метрів. Тоді ж срібна команда ветеранів Хмельницької області посіла у цих змаганнях почесне друге місце.

Нині активний спортсмен готується до чемпіонату Європи, який проходитиме у Польщі в березні. Його запросили приєднатися до складу збірної України.

Володимир Бохонський має мету: обов’язково здобути медаль для України і присвятити її правнуку, який ось-ось має народитися.

«Онук наш, Сергій, вислав із Польщі, де проживає із дружиною, дідусеві кеди, — розповідає дружина Володимира Федоровича Клавдія Григорівна. – А Володя поставив собі за мету обов’язково здобути першість, хай не у всіх, хоча б в одній з номінацій, і цю перемогу традиційно присвятити Україні й вперше – правнуку, народження якого чекає з нетерпінням».

Дружина розповіла, що її чоловік залюблений у спорт ледь не з пелюшок. Хоч й не міг у дитинстві претендувати на омріяний м’яч, заняття спортом не полишав ніколи. Свого часу, коли проживав з батьками у Литві, мав змогу вчитися у Михайла Ботвинника, шостого чемпіонату світу із шахів, міжнародного гросмейстера і міжнародного арбітра із шахової композиції. Тож шахіст із Бохонського – першокласний. У проміжку між закінченням школи й армійською службою юнак викладав фізкультуру у Скаржинецькій школі. Коли навчався у Кам’янець-Подільському сільськогосподарському інституті, незмінно був у складі вузівської футбольної команди. Не було такої гри, аби Бохонський не забив гола у ворота суперника.

Аграрна стезя вела прогресивного агронома Київщиною, Івано-Франківщиною, та все ж осіли з дружиною у Ярмолинцях. Цьогорічного червня сповниться 54 роки, як поєднали гарячі серця Володимир Федорович і Клавдія Григорівна. Гордяться нині сином, донькою, чотирма онуками, зятями й невістками. Боронять священні кордони нашої країни і син, і зять.

«Наймолодшій онучці Сашеньці 15 лютого 12 сповниться, — розповідає бабуся, — вона така розумничка у нас. Нещодавно здобула перше місце в обласній заочній виставці — конкурсі декоративно-ужиткового і образотворчого мистецтва «Знай, люби свій край!». За це удостоєна премією від селищної ради».

Із заслуженими виходом на відпочинок, Володимир Бохонський більше часу знайшов для спорту, став брати участь у різнорівневих змаганнях-конкурсах, прославляючи у них Ярмолинеччину, Хмельниччину, Україну. Нагороди, кубки, грамоти, що хизуються на чільному місці у квартирі знаного спортсмена, уже налічують добрих пів сотні.

Уже роками виробився у цього активного непосиди свій графік.

«О четвертій ранку він іде на стадіон, бігати, робити зарядку, займатися на брусах, — розповідає дружина. – Ще ніколи не стали на заваді ні сніг, ні дощ, ні слякота, ні хуртовина. Приходить звідти о восьмій. Ввечері теж займається. До домашньої роботи я стараюся його не дуже долучати, щоб від тренувань не відволікати . Проте сіно Володя косить неодмінно. Козу тримаємо давно. Я певна, що якби не козине молоко, він б не був таким сильним та дужим. Ще держимо кроликів і курей».

Клавдія Григорівна чоловіка підтримує, гордиться його успіхами, старається підсобити, де потрібно. Гордяться найріднішим діти і онуки. А скоро дідусем гордитиметься й правнук, якому присвятить кубок з чемпіонату Європи.  https://ye.ua/

Теги

Новости по теме