У Німеччині українські біженці, котрі не забажають працювати без поважних причин, можуть позбутись допомоги по безробіттю

У Німеччині анонсували часткове скасування Bürgergeld – щомісячної допомоги по безробіттю в 502 євро, яку отримують, зокрема, українські біженці. Її скасують для тих, хто не хоче працювати без поважної причини. Про це в інтерв’ю Bild заявив міністр праці ФРН Хубертус Хайль – за кілька днів до підвищення допомоги з 1 січня на 12% (до 563 євро).

Міністерство вже готує відповідний законопроєкт.

Йдеться про тимчасове скасування на термін до двох місяців для тих, хто відмовляється від підходящої пропозиції по роботі. При цьому держава продовжить покривати витрати на проживання та комунальні послуги.

Після цього терміну центр зайнятості повинен буде знову запропонувати одержувачу допомоги варіант працевлаштування, а в разі відмови – санкції будуть продовжені. “Неприпустимо, щоб невелика меншість виводила з ладу всю систему”, – заявив Гайль.

Наразі центри зайнятості можуть карати відмовників скороченням допомоги на 30%.

У Німеччині з цієї теми розгорнулася дискусія: в опозиції вважають, що система не стимулює пошук роботи. Критики вказують на відсутність механізму, який гарантував би, що ті, хто працюють на повній ставці, заробляли б набагато більше за одержувачів допомоги.

Bild припускає, що законопроєкт скоро надійде до Бундестагу, і нововведення набудуть чинності на початку наступного року. Особливо гостро дискусія розгорнулася після рішення Конституційного суду ФРН, яке призвело до утворення “дірки” в бюджеті на 60 млрд євро.

Експерти вважають, що це дасть змогу бюджету заощадити півмільярда євро на рік. У Німеччині зараз майже чотири мільйони працездатних людей отримують допомогу з безробіття. Саме через Bürgergeld найбільше українських біженців поїхали до Німеччини – 1,17 млн осіб.

За даними німецької влади, Bürgergeld отримують приблизно 700 тисяч українців у Німеччині, зокрема близько 480 тисяч – у працездатному віці.

https://ukrrudprom.ua/

Теги

Новости по теме