The Times: в Україні згасають надії на неминучу перемогу, фокус зміщується на недопущення втрат нових територій

Британське видання пише, що зараз в Україні не йдеться про капітуляцію, але атмосфера сильно відрізняється від минулорічної.

Україні під кінець другого року війни стає важче диктувати свої умови на полі бою, повідомляє британське видання The Times. За його оцінкою, надії на неминучу перемогу згасають, а акцент зміщується на недопущення втрат нових територій. Про капітуляцію не йдеться, але атмосфера сильно відрізняється від минулорічної.

Про це йдеться у статті The Times під назвою «Втомлена Україна боїться, що війна «дуже малоймовірно» закінчиться перемогою». В матеріалі йдеться про те, що в країні ніхто не знає, скільки років війни доведеться пережити Україні, перш ніж росію вдасться вигнати і зупинити бомбардування — ні Зеленський, ні воєначальники.

«Зараз перемога на полі бою малоймовірна. Ця війна може тривати довгі роки. Росія має для цього ресурси, і їх народ з цим змириться», — сказав полковник Роман Костенко, член комітету Ради з нацбезпеки.

Не йдеться і про капітуляцію, але атмосфера сильно відрізняється від минулорічної, коли серія приголомшливих успіхів ЗСУ породила надії на швидкий тріумф, зазначає видання. Святослав Юраш, депутат і військовий, сказав, що реальність каже, що війна затягнеться на роки.

«Ми повинні сподіватися на краще, але готуватися до гіршого. Така реальність. Коли ви бачите лінію фронту, коли ви бачите втрати, які ми маємо, бої, які ми змушені вести, стає ясно, що ми тут надовго», — сказав Юраш.

Москва наростила виробництво зброї, заводи працюють цілодобово. Кремлю також вдалося поповнити сили за допомогою мобілізації. Українські генерали заявили цього тижня, що росія веде наступ на сході і що війська змушені скоротити деякі військові операції через брак артилерії.

«Ми не можемо відповісти на все, що нам кидають росіяни. Це страшенно боляче», — сказав Юраш.

При цьому масштаб втрат України досі засекречений. Але спроб приховати, що втрати є величезними, вже немає.

«Я більше навіть позивні новим хлопцям не даю. Більшість із них довго не живе», — розповів український військовий у Харківській області на умовах анонімності.

Радник Офісу президента Михайло Подоляк каже, що майбутнє могло б бути набагато світлішим, якби Захід швидше давав Києву необхідну військову допомогу. Він каже, що путінська війна впливає не тільки на українців. «Коли замість місяця озброєння передають 8 місяців, цей час тобі фізично нічим працювати. Путін скуштував кров демократії не лише в Україні, а й у ширшому значенні. Поки він не буде знищений, він продовжуватиме», — сказав Подоляк.

Наслідки затримки західної допомоги можуть бути плачевними

Україна відчуває досить гостру нестачу західної допомоги. Йдеться як про військові поставки, так і про фінансування держави як такої. У порівнянні з 2022 роком обсяги допомоги впали на 90%. В американському Інституті вивчення війни зазначали, що за умов відсутності підтримки Заходу українські сили не зможуть проводити великі наступальні дії в 2024 році. 

Про загрозу позиційної війни ще в листопаді попереджав головком ЗСУ Валерій Залужний. Він у своїй колонці для The Economist писав про можливий перехід від «маневрених» дій у війні з рф до позиційних боїв на виснаження. При цьому ворог ще довгий час буде випереджати нас у техніці та озброєнні. За словами Залужного, тільки нові інноваційні підходи зможуть перетворити російсько-українську війну з позиційної назад на маневрену.

На сьогодні Америка залишається нашим основним донором, але Конгрес так і не зміг погодити допомогу в цьому році. Рішення очікується лише на початку січня-2024. Якщо гроші не будуть виділені, то доведеться переходити до «плану Б», який вже проробляється.

 https://informator.ua/

Теги

Новости по теме