У сенаті США закликали допомогти Україні провести вибори від час війни

Сенатор США від Республіканської партії Ліндсі Грем привітав готовність президента Володимира Зеленського провести вибори в Україні навіть в умовах війни та закликав союзників Києва надати необхідну для цього підтримку. Про це Грем написав у Twitter, повідомляє “Європейська правда”.

Сенатор привітав той факт, що президент України висловив відкритість до ідеї проведення виборів наступного року, які, вважає він, “будуть розглядатися не лише як акт непокори російському вторгненню, але й як утвердження демократії та свободи”.

Грем підкреслив, що усвідомлює і необхідність окремих законодавчих рішень, і непрості безпекові умови для проведення виборів.

“Однак я не можу уявити собі кращої інвестиції в стабільність Європи, ніж допомога Україні вижити як незалежній, самоврядній, заснованій на верховенстві права демократії.  Я закликаю всіх союзників України надати фінансову й технічну допомогу на підтримку цих зусиль”, – додав він.

Американський політик також висловив упевненість, що проведення “демократичних виборів під час війни” сприймуть як бачення і Зеленським, і українським народом “вільної та демократичної України як сьогодні, так і в майбутньому”.

Нагадаємо, президент Зеленський заявив, що вибори в Україні в умовах воєнного стану можливі лише у разі забезпечення змоги реалізувати право голосу для всіх громадян.

 https://www.ostro.org/

До теми. Тетяна Котюжинська, голова правління у Національна Асоціація Українських Медіа -НАУМ

Сьогодні (28 серпня- “Споживчий риок”) ЦВК має прийняти рішення і або оголосити про проведення чергових виборів до ВР (за 61 день до останньої неділі жовтня останнього року повноважень), або мотивовано викласти підстави про “перенесення” виборів і оголосити нову дату. Якщо ЦВК прийме рішення про початок виборчого процесу після воєнного стану, то пригадаємо, що воєнний стан закінчується 15 листопада 2023 року відповідно до рішення ВР. Скасування виборів взагалі неможливо – народ є джерелом влади і проведення “періодичних і несфальсифікованих виборів” – є основою конституційного ладу України і обов’язком відповідно до Загальної декларації прав людини (1948 року прийняття).Рішення ЦВК можна оскаржити до суду. Це також основа конституційного ладу (поділ влади на законодавчу, виконавчу і судову). Строк повноважень Президента і ВР встановлено Конституцією – 5 років. Всередині країни вже не раз на строки повноважень різних держорганів “плєвалі з калакольні”. Але тут інша ситуація – тут про зовнішні стосунки. Про легітимність представлення держави, про легітимність парламентських делегацій. Тому острах наших партнерів, що без “періодичних і несфальсифікованих виборів” буде хаос, абсолютно виправданий. Бо може статися, що 21 травня 2024 року єдиним легітимним президентом України може виявитися “незабвєнний Віктор Хвьодоровіч”, про що рф (член Радбезу ООН) радісно і повідомить. Хаос – не на нашому боці. Країна, яка не дотримується Загальної декларації з прав людини – це країна-ізгой, а не країна-лідер демократичного світу.

Теги

Новости по теме