Касетні снаряди вже в Україні, а на росії свої поставки “касетних боєприпасів”

Україна отримає касетні боєприпаси. У США стверджують, що перша партія вже в Україні й говорять про майбутні поставки озброєння. 

Про це пише журналіст видання Politico Лара Селігман.

“Високопоставлений американський генерал підтверджує, що касетні боєприпаси США вже прибули в Україну”, – йдеться у повідомленні.

Інформацію про отримання Україною касетних боєприпасів від США раніше в інтерв’ю CNN підтвердив командувач оперативно-стратегічного угруповання військ “Таврія” Олександр Тарнавський. 

“Касетні боєприпаси можуть докорінно змінити ситуацію на полі бою. Ворог розуміє, що отримавши ці боєприпаси, ми матимемо перевагу. Росіяни думають, що ми будемо використовувати їх на всіх ділянках фронту. Це неправда. Але вони дуже стурбовані”, — зазначив Тарнавський.

До того ж як повідомив директор з операцій об’єднаного штабу генерал Дуглас Сімс, Україні надійшли не лише касетні боєприпаси зі Сполучених Штатів, а й аналогічні снаряди, поставлені іншими державами. 

“Ми знаємо, що там знаходилися деякі касетні боєприпаси, передані раніше третіми країнами”, – сказав він. 

Раніше, видання Washington Post писало, що найімовірніше, США передадуть Києву касетні артилерійські снаряди М864, вперше виготовлені у 1987 році. Вони мають калібр 155 мм, а отже підходять для великої кількості артилерійських установок і гаубиць різних типів, які з початку війни передані ЗСУ західними країнами. 

Касетні боєприпаси можуть передати союзникам, якщо ті будуть їх використовувати проти “чітко визначених військових цілей” і не будуть використовуватись “там, де зазвичай перебувають цивільні”.

Американські касетні боєприпаси кращі за російські.

Кожен другий снаряд ворога не підривається або підривається у стволах. Натомість американські здатні підриватися на певній висоті, розсипатися великою площею і уражати військову техніку та особовий склад противника. Це збільшить коефіцієнт винищення окупантів у межах десь на 20%, заявляють військові експерти. https://informator.ua/

Теги

Новости по теме