Вживили протез у кістку

Оборонець Ігор Крупнов став першим пацієнтом в Україні, якому медики вживили протез у кістку. Позаду – 10 операцій.

«Він не лише на них ходить, а й кермує автівкою. Розрізняє під протезами – трава чи асфальт, бо вони у нього чутливі. Власне, це перша в Україні остеоінтеграція – частину протеза імплантують прямо у кістку. Восени авто, в якому був капітан ЗСУ Ігор Крупнов, наїхало на міну. Чоловік втратив обидві ноги. Але сказав, що хоче найкращий протез, бо мріє бігати.

Він – марафонець», – розповідає директорка з розвитку Першого медоб’єднання Львова, одна з керівниць Центру НЕЗЛАМНІ Ірина Заславець. Український захисник Ігор Крупнов став першим пацієнтом в Україні, якому медики імплантували протез прямо у кістку. Зараз чоловік не просто ходить, а відчуває під штучними стопами поверхню. Таке остеоінтеграційне протезування стало можливим завдяки співпраці лікарів Національного реабілітаційного центру НЕЗЛАМНІ з провідним австралійським ортопедом-травматологом.

57-річний Ігор Крупнов – захисник, який добровільно став на захист нашої країни та втратив на війні обидві кінцівки. Авто з Ігорем підірвалося на мінах. Кілька перших діб чоловік був непритомний. Прийшов до тями вже у Львові – у Центрі НЕЗЛАМНІ. Ігор перебуває тут вже понад пів року. За цей час пройшов через 10 операцій. Десятою стала остеоінтеграція.

Остеоінтеграція – це новітня для нашої країни методика. Під час операції частину протеза імплантують прямо в кістку. А після загоєння та відновлення припасовують штучну стопу. Це найкращий спосіб протезування для людей, які втратили обидві ноги. Позаяк остеоінтегрувальний протез, на відміну від класичного, більш мобільний та функціональний. Він дає змогу не просто ходити, а й відчувати поверхню під штучними стопами.

Коли Ігор Крупнов дізнався про остеоінтеграцію, то захотів собі тільки такі штучні кінцівки. Адже до великої війни чоловік вів активний спосіб життя. У 2016 році подолав марафон. І для нього важливо було не просто знову ходити, а й мати можливість бігати чи їздити на велосипеді та відчувати під штучними стопами поверхню. На початку квітня – через п’ять місяців після поранення і втрати кінцівок – Ігореві Крупнову вживили імпланти. Першу в Україні операцію з остеоінтеграції спільно з львівськими хірургами виконав гуру цього напрямку – австралійський ортопед-травматолог Муньєд Аль Мудеріс. Він зробив вже півтори тисячі таких операцій по всьому світу. А його пацієнти ведуть активний спосіб життя і працюють без обмежень.

«Україна – столиця ампутацій, на жаль. І таких випадків ставатиме лише більше. Тому Україні дуже важливо зараз мати можливість проводити такі операції. Перевага остеоінтеграції в тому, що пацієнт має чутливість, за допомогою якої він може відчувати землю і розрізняти поверхні. До прикладу, ходити по траві та відчувати її м’якість», – каже лікар Аль Мудеріс.За шість тижнів після вживлення імплантів Ігореві Крупнову протезисти Центру НЕЗЛАМНІ припасували останню частину конструкції – штучні стопи. Захисник одразу ж зробив свої перші кроки. Зараз він вже обходиться без візка. Вмивається і чистить зуби стоячи на штучних кінцівках, помалу ходить та вже навіть кермує автівкою.«Дуже задоволений, що вибрав саме цей спосіб протезування. Ще є невеличкі складнощі, але це все в процесі. Це процес стати на крило. Це все 100% вирішиться, я відчуваю. Я кайфую, коли стоячи чищу зуби й вмиваюся, роблю деякі інші інтимні процеси. Я ходжу впевненіше, і це мене дуже тішить. Далі – соціалізація, робота, допомога фронту. Бо війна не закінчилася. Дуже засмучує, що багато в кого вона вже закінчилася. А треба грати в довгу і здобувати нашу перемогу!» – каже Ігор Крупнов.

Реабілітація Ігоря Крупнова у Центрі НЕЗЛАМНІ триває. Він щодня займається з фізичними терапевтами. До втрати кінцівок мріяв у 60 років пробігти марафон. Війна не позбавила його мрії, а лише скорегувала. Ігор ставить за мету у майбутньому здолати на протезах 10-кілометрову дистанцію.«Після Ігоря такі протези ми поставили ще двом українцям. Перший – цивільний, який постраждав під час обстрілу, він уже теж ходить. Другий – парамедик. У нього висока ампутація, тому він лише готується зробити свій перший крок. Ще кілька таких операцій за місяць виконали лікарі в Києві разом з професором зі Швеції Рікардом Бранемарком. І все це – величезний крок для української медицини. Той, що приносить нові додаткові можливості нашим пацієнтам», – зазначає Ірина Заславець.

https://www.lvivpost.net/

Теги

Новости по теме