У Києві для шкільного бомбосховища купили пательню за 720000 грн

Для укриття однієї зі шкіл у Дніпровському районі Києва за виділені державою гроші закупили електросковорідку, яка коштує 720 тисяч гривень. Про це депутат Київської міської ради Леонід Ємець написав на своїй офіційній сторінці у Фейсбуці у вівторок, 12 червня.

«Коли ми знайшли тендер на закупівлю в укриття електричних овочерізок за 130 тисяч грн штука, я думав більше мене нічого не здивує. Але супер електрична сковорідка з тачскріном і ціною 720 тисяч грн за штуку, це навіть для мішленівського ресторану перебір, не те що для укриття Дніпровського району», — написав Ємець.

Ілюстративне зображення в стрічці коментарів під постом Л. Ємця.

За словами депутата, що в побуті така сковорідка споживає 21 кіловат електричної енергії на годину. За таких вихідних даних за рік користування цією сковорідкою доведеться заплатити 400 тисяч гривень на рік.

«І це ми так верхи, просто подивилися Prozorro (онлайн-платформа, де державні та комунальні замовники оголошують тендери на закупівлю товарів, робіт і послуг, а представники бізнесу змагаються на торгах за можливість поставити це державі, — ред.). Хоча є аудиторські служби, які мають це робити за гроші й на постійній основі», — додав політик.

Нагадаємо, що влада Києва планує облаштувати нові укриття для містян. На це піде приблизно 10 млн грн. Після трагедії в Деснянському районі, коли внаслідок російської ракети та закритого бомбосховища загинули три людини, уряд оголосив перевірку бомбосховищ. Зокрема, у Києві перевірками укриттів керував міністр стратегічної промисловості Олександр КамишінЗа результатами роботи комісії, тільки 15% укриттів є придатними та не мали суттєвих зауважень. Ще 50% є технічно придатними. 35%, або 1 614 із 4 655 перевірених укриттів виявилися недоступними.

https://thepage.ua/ua

Теги

Новости по теме