Поглиблюється процес старіння суспільства, про бебібум не мрійте – науковиця

Український етнос – один із найстарших в Європі. Що це означає? З кожним роком, з кожним поколінням він стає все старіший. 

Про все це в інтерв’ю розповіла директор Інституту демографії та соціальних досліджень імені М.В.Птухи академік Елла Лібанова.

За словами науковиці, старіння етносу відбувається через багато причин, але критичною причиною є занизький рівень народжуваності. 

Лібанова говорить, що в принципі, всі європейські країни переживають такий період, коли рівень народжуваності не забезпечує навіть простого відтворення поколінь: є багато людей, які вмирають, і мало людей, які народжуються. З іншого боку, є велике економічне навантаження на працездатне населення.

“І ми маємо думати, що робити далі. Підвищувати пенсійний вік? Куди нам його підвищувати? Ми практично цю опцію вже використали. І те, що діти залишаться за кордоном, це ще поглибить процес старіння суспільства, тому що це – молодь. Та і жінки там молоді переважною мірою”, – зазначає професорка. 

І радить про бебібум не мріяти, бо це – нереально, тому що зараз дуже розвинена контрацепція і такої величезної потреби в дітях родини не мають. Біологічне прагнення відтворити свій рід, щоб щось після тебе залишилося, зазвичай задовольняється однією дитиною. Друга дитина – це дуже серйозний ризик бідності.

“До того ж, жінки в нас дуже високоосвічені: хочуть реалізовуватися не тільки в межах родини. У 2021 році 1,2 дитини на одну жінку народжувалося. А для того, щоб забезпечити просте відтворення поколінь за українських умов смертності, треба, щоб пересічна жінка за своє життя народила десь 2,15 дитини”, – наводить статистику Лібанова. https://bigkyiv.com.ua/ Ілюстративна світлина з сайту https://fledur.org.ua/

Теги

Новости по теме