24-військовий Олександр: тепер я для сина — «залізна людина»

24-річний боєць Олександр думав, що по біонічний протез йому доведеться їхати за кордон. Та нову руку зміг отримати вдома, в Україні. Її захисникові встановили спеціалісти реабілітаційного центру НЕЗЛАМНІ Першого медичного об’єднання Львова.

Олександр родом із Київщини, брав участь у звільненні Чернігівщини, бив ворогів на Запорізькому напрямку, а згодом і на Донецькому. Там і втратив праву руку. У той день разом з побратимами захисник вирушив звільняти одне з сіл поблизу Сіверська (Бахмутський район). Кулемет танка, в якому їхали бійці, заклинив. Щоб його перезарядити, Олександр вибрався з машини. Саме в той момент у танк влучила ворожа міна.Олександр отримав множинні поранення: багатоуламкові пошкодження боку, поламані ребра, пробиті легені та посічена рука. Домедичну допомогу надали побратими. Потім пораненого захисника доправили до лікарні в Краматорську, де йому й ампутували кінцівку. А далі – низка операцій і місяці в лікарнях Дніпра та Києва.

Після завершення лікування Олександр мріяв про сучасний біонічний протез – це вершина технологій протезування. Такий дає змогу, наскільки це можливо, повернути руці дрібну моторику.Такий протез захисникові встановили спеціалісти реабілітаційного центру НЕЗЛАМНІ. Молодий чоловік навчився керувати своєю біонічною кінцівкою і вже з нею повернувся на фронт, бо щодня хоче наближати нашу перемогу. Вдома на нього чекає дружина та п’ятирічний син, для якого татко вже супергерой.

«Син дуже зрадів, коли вперше побачив цю руку. Йому дуже подобаються супергерої з Marvel, і тепер я для нього – залізна людина», – каже Олександр.Біонічний протез захисник отримав завдяки компанії з розробки інтегральних мікросхем Renesas Electronics в Україні. У Національному реабілітаційному центрі НЕЗЛАМНІ (UNBROKEN) на базі Першого медичного об’єднання Львова за рік 100 українців отримали безоплатні протези. Серед них, зокрема, і найсучасніші біонічні протези рук. Декілька військових, які отримали протези, вже повернулись на фронт.

Національний реабілітаційний центр НЕЗЛАМНІ (UNBROKEN) – це унікальне місце, де дорослі та діти, які постраждали від війни, отримують комплексну кваліфіковану медичну допомогу. Це реконструктивна хірургія, ортопедія і роботичне протезування. Постраждалим не лише встановлюють протези, тут їх виготовляють. Окрім того, у центрі займаються фізичною, психологічною та психосоціальною реабілітацією постраждалих військових та цивільних. 11 квітня тут запрацював сучасний корпус реабілітації. Це 7 поверхів із найсучаснішим обладнанням для відновлення. Щороку отримувати допомогу тут зможуть 10 тисяч українців.

https://www.lvivpost.net/

Теги

Новости по теме