У Ґданську замайоріли чорно-жовті прапори: 19 березня – День Кашубської єдності

День Кашубської єдності відзначається 19 березня. Саме в цей день 1238 року назва «кашуби» вперше була зафіксована в документах. З цієї нагоди Ґданське відділення Кашубсько-Поморського об’єднання зібралося перед пам’ятником Святополку II Великому (пол. Świętopełk II; бл. 1190 — 11 січня 1266) — князь Східної Померанії), де після короткої промови було виконано гімн Кашубів та покладено символічний букет квітів.

Але це не єдині урочистості, освновні святкування відбудуться 23 березня в селах Гощіціно і Большево відповіно за 50 і 55 на захід від Ґданська. Заплановано цілу низку заходів, від спортивних змагань та виступів регіональних артистів до встановлення рекордів зі спільної гри на акордеоні.

За матеріалами https://dziennikbaltycki.pl/

Кашу́би (кашубською — Kaszëbiпол. Kaszubiнім. Kaschuben) — західнослов’янський народ, що проживає на північному заході Польщі. Неофіційна столиця кашубів — місто Картузи. З великих міст, найбільший відсоток осіб кашубського походження мешкає у Ґдині.

Спочатку основним заняттям більшості кашубів було рибальство; зараз більшість працює у сфері туризму.

Основна організація, яка піклується збереженням самобутності та традицій кашубів, — Кашубсько-Поморське Об’єднання.

Вважається, що загалом в Польщі мешкає понад 300 000 кашубів. За іншими даними в країні налічуються від 50 000 до 500 000 кашубів. За переписом 2002 року тільки 5100 осіб визначили свою національність, як кашуби, хоча 51 тисяча наголосили, що кашубська мова — рідна для них. Більшість кашубів визначають себе поляками за громадянством, а кашубами за етнічною приналежністю, тобто вважають себе одночасно як поляками, так і кашубами.

Кашубами, зокрема, є генерал-фельдмаршал Людвіг Йорк та польський політик Дональд Туск – прем’єр-міністр Польщі.

 https://uk.wikipedia.org/

Теги

Новости по теме