Закарпатське вино отримало офіційне географічне зазначення

Український національний офіс інтелектуальної власності та інновацій зареєстрував нове географічне зазначення — «Закарпаття/Закарпатське вино».

Про це повідомляє Мінекономіки.

Це зазначення буде використовуватися для білих, рожевих та червоних вин, вироблених на території південно-західної частини Закарпатської області, де Паннонська рівнина переходить у схили Карпат.

Чому це важливо

«Ця подія є знаковою не тільки для Закарпатського регіону, а й для всієї України, підкреслюючи унікальність української культури та сприяючи її популяризації на міжнародній арені. Реєстрація географічного зазначення „Закарпаття/Закарпатське вино“ відкриває нові можливості для українських виробників та сприяє визнанню нашої країни як виноробної нації», — зазначив заступник Міністра економіки України Віталій Кіндратів.

Раніше Українська корпорація по виноградарству і виноробній промисловості «Укрвинпром» внесла до відповідного Реєстру США виноградарсько-виноробні зони, що дало Україні офіційне визнання як країни виноробства. Також, наразі на реєстрації знаходиться бренд «Wine of Ukraine», що сприятиме підвищенню міжнародного визнання українських вин. На рівні з такими брендами, як Кава (каталонське ігристе вино) та Просекко (виробляється лише в 9 провінціях Італії), українське закарпатське вино має шанс стати високоякісним продуктом з усталеними традиціями виробництва, який вийде на європейський ринок і представлятиме Україну на міжнародній арені. https://news.finance.ua

Ілюстрація з сайту https://www.vinorob-kovach.com.ua/ вибрана редакцією “Споживчого ринку”.

Теги

Новости по теме