Все більше німецьких компаній переїжджає до Польщі

Зараз у Польщі зареєстровано приблизно 9,5 тис. компаній, що належать німецьким бізнесменам.

Все більше німецьких компаній переїжджає до Польщі, пише на своєму сайті німецький журнал «Фокус». Йдеться про виробника побутової техніки Miele, який оголосив про перенесення виробництва до Польщі, мотивуючи це зниженням витрат і меншою бюрократією.

Зараз у Польщі зареєстровано приблизно 9,5 тис. компанії, що належать німецьким бізнесменам.

«Під час перенесення бізнесу до Польщі головною перевагою є інфраструктура, низькі бюрократичні перепони, дуже добре освічені спеціалісти, а іноді й податкові пільги», — каже менеджерка, котра допомагає німецьким компаніям, які хочуть перенести свій бізнес до Польщі. На її думку, «німецька трудова етика не відповідає сучасним вимогам». Вона зазначає, що польські спеціалісти набагато мотивованіші щодо власного розвитку та виявляють більший інтерес до успіху компанії. Культура помилок у Польщі також інша, і працівник відчуває особисту відповідальність, коли в компанії щось йде не так.

Менеджерка стверджує, що у Польщі компанії інколи отримують вищі прибутки та працюють ефективніше. Крім того, у Польщі більше цінують жінок на керівних посадах.

Про інвестиції в Польщу повідомляє і німецька радіостанція «Південно-західне радіо» (SWR). Вона зазначає, що німецька компанія Kempf, яка вже 75 років виробляє сільськогосподарську та будівельну техніку, хоче в майбутньому більше інвестувати в Польщу. Це пов’язано з нинішніми умовами в Німеччині, сказав в коментарі радіостанції SWR директор компанії Мануель Кемпф.

Компанія має два підприємства в Німеччині в регіоні Рейнланд-Пфальц, але протягом вже трьох десятиліть два заводи Kempf працюють в Коварах, місті у південно-західній частині Польщі.

Підприємець Мануель Кемпф відзначає, що в Польщі до багатьох справ підходять більш прагматично, а у Німеччині стає все важче інвестувати та досягати прогресу.

Цю тенденцію також відзначає Торгово-промислова палата міста Кобленц. Це стосується всіх секторів, і ситуація така ж погана, як і на початку коронавірусної кризи, повідомляє SWR. Радіостанція посилається на дані Торгово-промислової палати міста Кобленц, згідно з якими майже третина промислових компаній планують або вже переносять виробництво за кордон.

dw.com/Д.Ю.

Теги

Новости по теме