Вартість молока зросла

Вже три десятиліття поспіль виробництво молока в Україні оновлює історичні мінімуми. За даними Держстату, станом на 1 грудня минулого року в країні налічувалося 1,3 млн корів (із них 0,38 млн голів — у сільгосппідприємствах) — на 6,3% менше, ніж торік. Сирого молока було вироблено 6,8 млн тонн: господарства населення показали результат у 4,3 млн тонн, а в агропідприємств він значно скромніший — 2,6 млн тонн. Утім, загальний показник на 5,8% менше від позаторішнього.

При цьому, зауважують фахівці, вітчизняні виробники молока втрачають свою основну конкурентну перевагу — дешеву сировину. Зокрема, якщо торік у липні ціни на сировину пересічно становили 11,6 грн/кг, то до грудня вони підскочили на третину — до 15,4 грн/кг, повідомила Спілка молочних підприємств України. У перерахунку на євро вартість сягнула 41 євро за 100 кг.

Як наслідок, різниця між рівнем цін в Україні та країнах ЄС теж постійно зменшується. Якщо у квітні-травні 2023 року ціна молока-сировини в нашій країні становила 70% від середнього показника у тій же Польщі, то з жовтня вона дорівнює близько 90%.

http://www.silskivisti.kiev.ua/

Теги

Новости по теме