До шкільної програми увійшло оповідання військового й літератора Павла Вишебаби

Оповідання українського письменника й військовослужбовця Павла Вишебаби «Марсіани» включили у навчальну програму з української літератури. Про це він написав на своїй фейсбук-сторінці.

Вишебаба розповів, як читав це оповідання на творчому вечорі в Ужгороді.«Перший командир моєї бригади, полковник Юрій Беляков, вийшов на сцену з мокрими очима і сказав у мікрофон: “Усе так і було”. Сподіваюсь, підлітки також зможуть це відчути», — написав він.

Оповідання «Марсіани» ввійшло у програму для сьомого класу. Його додали у підручник Олександра й Віктора Заболотних від видавництва «Генеза».

Оповідання «Марсіани» входить до збірки Павла Вишебаби «Тільки не пиши мені про війну». Воно засноване на реальних подіях. У тексті йдеться про перебування бригади автора на Донеччині, під час якого військові вирішують переночувати у порожньому дитсадку, де ще зранку були діти.

«Ми з нашим камуфляжним одягом і брудними берцями, з нашою зброєю і неголеними обличчями виглядаємо тут, як прибульці з іншої планети. Тепер вже ми почуваємось марсіанами, які прибули на затишну Землю», — йдеться в тексті оповідання. Станом на зараз це перший твір українського письменника-військового, котрий брав участь  повномасштабній російсько-українській війні, що увійшов до шкільної програми з української літератури для рівнів стандарту і профільного вивчення. https://chytomo.com/

Повністю оповідання можна послухати тут:

Теги

Новости по теме