На деякі військові вакансії- до 80 претендентів

Наплив охочих долучитися до армії через рекрутингові платформи не спадає, 60 претендентів на одну вакансію – це реальність. Про це сказав Укрінформу керівник і засновник рекрутингової агенції Lobby X Владислав Грезєв.

Зокрема, він оприлюднив останні дані агенції щодо популярності військових вакансій за відгуками людей, які свідчать, що на першому місці – штабна робота (діловоди, бухгалтери, юристи, офіцери управління, закупівельники), там на місце претендують 65 людей.

На другому місці – ІТ (програмування, різні види робіт), 60 людей на місце; на третьому – оператори безпілотників, 77 людей на місце.

Далі за популярністю у війську – робота у пресслужбі пресофіцерами, операторами, відеографами, монтажерами, СММниками, туди 76 охочих на місце.

На п’ятому місці категорія «інші» – це кухарі, вибухотехніки, водолази, «все, що специфічне потрапляє», пояснив Грезєв.

Шосте місце за популярністю – медицина, сьоме – транспорт (це суто водії). На восьмому місці за популярністю – розвідка, сказав експерт, вказавши, що це саме наземна розвідка, реальні бойові посади.

Дев’яте місце – це зв’язок, зв’язківці. І десяте місце – піхота. Загалом напрямків за спеціальностями – більш як 20.

Водночас у армії найбільше потребують піхоти. На другому за потребами – медичні фахівці, на третьому – штабна робота, на четвертому – ІТ, на п’ятому – оператори БПЛА, на шостому – зв’язківці, на сьомому – категорія “інше”, на восьмому – командування (командири рот, відділів, взводів тощо), на дев’ятому – артилерія, потім йде пресслужба, розповів Грезєв.

Керівник рекрутингової агенції зазначив, що вони рекомендують підписувати контракт.

«Ми рекомендуємо підписувати контракт, тому що контракт має додаткову перевірку від командування, плюс контракт теж зараз діє до кінця воєнного стану, як і мобілізація, плюс у контракті є додаткові бонуси», – пояснив Грезєв.

Також він повідомив, що рекрутингова агенція Lobby X досліджувала мотиви небажання ставати до лав військових і з’ясувала, що страх смерті не єдиний фактор відмови від мобілізації.

«Страх смерті здебільшого не зупиняє, він з’являється тільки в момент, коли людина зустрічається зі смертю. Багато в чому насправді спрацьовує неможливість контролювати своє майбутнє в цьому контексті, наприклад, можливість обрати посаду, обрати підрозділ, де служити», – зазначив він.

На переконання Грезєва, якщо мобілізованому додати фактор визначеності, наприклад, розуміти строки служби, це стане «величезним бонусом до прогнозу».

Як повідомлялося, Міністерство оборони України наприкінці 2023 року уклало угоди із чотирма компаніями, які надали безкоштовно свої майданчики і почали співпрацю в інтересах поповнення українського війська мотивованими фахівцями. Нині оборонне відомство співпрацює із такими платформами розміщення вакансій: Lobby X, Work.ua, robota.ua, OLX Україна.

https://portal.lviv.ua/

Теги

Новости по теме