Військовий льотчик-інструктор пояснив, чому окупанти так боться передачі F-16 Україні

Передача Україні сучасних винищувачів F-16 принесе чимало проблем російським окупантам. Вони намагатимуться бити по українських аеродромах, аби унеможливити роботу цих літаків, оскільки перехопити їх у повітрі майже неможливо.

Про це “24 каналу” розповів військовий експерт, військовий льотчик-інструктор, полковник запасу ЗСУ Роман Світан, інформує UAINFO.org.

За його словами, найімовірніше, Україна отримає F-16  у комплекті з гондолами радіолокаційної боротьби, які фактично зведуть до нуля протидію цим літакам у повітрі. І ворог кине усі сили, аби не дати українським військовим повноцінно обслуговувати ці винищувачі та виконувати бойові завдання за їх допомогою.

“F-16 небезпечний для росіян, тому що цей літак сам по собі працювати не буде. Тобто це пускова платформа, що має до десятка ракет, яку можна використовувати по авіації противника, а також проти наземних засобів, наприклад, ППО”,  – пояснив він. 

Зокрема, зʼявиться можливість протидії російській ППО на тимчасово окупованих територіях України, включно з  Кримом. Також в разі розгортання разом із F-16 ракетних комплексів великої дальності можна буде знищувати ворожу авіацію. Тоді російські льотчики боятимуться підлітати ближче ніж на 150 – 200 кілометрів до лінії бойового зіткнення.

“Це означає, що “відмінусується” робота КАБами – їхня дальність лише 70 кілометрів. Для того, щоб відігнати російські літаки та ППО на одній ділянці, достатньо буде навіть однієї бригади – 40 літаків. Вже далі по землі можуть працювати старі радянські літаки – Су-25, Су-24, МіГ-29″, – наголосив Світан.

Такий тиск на ворога з повітря дасть можливість наземним частинам українських військ працювати принаймні на одному з напрямків фронту, і наземна техніка просуватиметься швидше. 

“Росіяни це все чудово розуміють та прораховують. Звичайно, вони готуються. Один з варіантів підготовки – знищити або хоча б добратися до аеродромів, на які теоретично можуть сісти F-16”, – резюмував експерт. 

https://uainfo.org/

Теги

Новости по теме