Львів може стати столицею Європи зі следж-хокею

Відомий канадський бізнесмен та власник популярного хокейного видання The Hockey News хоче, щоб Львів став європейською столицею следж-хокею – спорту, доступного для людей з інвалідністю.

Раніше під час зустрічі з мером Львова канадець вже підтримав ідею будівництва льодової арени та пообіцяв долучитися до інформаційної підтримки збору коштів.

В листопаді минулого року мер Львова Андрій Садовий зустрівся із Гремом Рустаном – канадським бізнесменом, меценатом та власником видання The Hockey News, який відвідав Львів. Зокрема на зустрічі обговорили важливість спортивної реабілітації в межах екосистеми НЕЗЛАМНІ.

Грем Рустан – відомий у Північній Америці та Канаді бізнесмен, меценат, інвестор, власник популярного видання з міжнародною аудиторією The Hockey News. Саме завдяки аудиторії свого медіа канадець і планує зібрати кошти для розбудови спортивної інфраструктури у Львові.

Одним із напрямків реаблітації спорту на льоду є следж-хокей, який зокрема доступний і для людей з інвалідністю. 

Нещодавно канадський бізнесмен опублікував свою статтю для видання The Hockey News, в якій поділився спостереженнями як хокей попри війну продовжує розвиватися в Україні.

«Следж-хокей є набагато складнішим, ніж звичайний хокей, і вимагає надзвичайної фізичної та психічної витривалості, тому він ідеально підходить для цих поранених воїнів, оскільки вони є прикладом витривалості», – поділився в статті для The Hockey News Грем Рустан.

«В межах проєкту Unbroken розпочали планування будівництва льодової арени, розробленої з нуля, для потреб поранених воїнів. Я будую, керую та володію ковзанками понад 30 років, тому я думав, що наразі чув і бачив практично все, але помилявся. Я ніколи не бачив і навіть не чув про ідею будівництва громадської ковзанки саме для следж-хокеїстів. Єдине, про що я коли-небудь чув раніше, це те, як зробити існуючі та майбутні проєкти більш доступними для тих, хто грає в следж-хокей. Ця ідея кардинально змінює ситуацію в багатьох відношеннях, і вона є вагомою, коли справа стосується громадських ковзанок. Я подумав про те, як було б чудово, щоб Львів став європейською столицею следж-хокею», – додав канадський бізнесмен.

https://galinfo.com.ua/

Санний хокей або следж-хокей (від англ.Sledge, амер. Sled — сани) — різновид хокею на льоду. Розроблений у Швеції на початку 1960-х років спеціально для людей з обмеженими можливостями в одному з реабілітаційних центрів у Стокгольмі. Став Паралімпійським видом спорту 1994 року. Поточним (на початок ігор у Сочі) чемпіоном є команда США[1].

Следж-хокей виник на початку 1960-х років у Швеції, в місті Стокгольм. У 1969 році в місті вже з’явилася следж-хокейна ліга з п’яти команд, де виступали як гравці з фізичними порушеннями, так і фізично здорові. 1969 року до Стокгольму прибула команда з Осло, відбувся матч між ними, який став першим міжнародний матч з следж-хокею. Незабаром следж-хокей почав розвиватися в інших країнах.

На зимових Паралімпійських іграх 1976 року був зіграний один показовий матч з следж-хокею, а починаючи з зимових Паралімпійських ігор 1994 року цей вид спорту регулярно входить у програму зимових Паралімпіад. З 1996 року проводяться чемпіонати світу із следж-хокею.https://uk.wikipedia.org/

Теги

Новости по теме