Перейменування вулиць та інших топонімів в Одесі: підсумки голосування

10 вересня в Одесі завершився процес голосування щодо перейменування вулиць та інших топонімів. Деякі із запропонованих нових назв не отримали підтримки мешканців міста, і тому питання про майбутнє цих вулиць залишається відкритим.

Згідно з даними Опитування на порталі “Соціально активний громадянин”, більшість одеситів висловилися проти ідеї перейменування парку Горького та проспекту Гагаріна. Лише 48,8% респондентів підтримали пропозицію перейменувати парк Горького на парк Дитячих мрій. Всього проголосувало 772 одесити.

Що стосується проспекту Гагаріна, то тут уже більше людей висловилися за зміну назви, проте голосів все одно не вистачило. “За” проголосувало 49,1% учасників опитування, а всього взяло участь 810 осіб. Більшість пропозицій щодо перейменування одесити підтримали.

  • вул. Космонавта Комарова може стати вул. Михайла Комарова (68,2% голосів “за”);
  • провулок Маяковського може стати провулком Футуристів (63,2% голосів “за”);
  • вул. Академіка Вільямса може стати вулицею Чикаленка (більшість голосів “за”).

Повний список нових назв – за цим посиланням.

Нагадаємо, що в Одесі триває процес декомунізації та деколонізації назв вулиць. Так, історико-топонімічна комісія прийняла рішення про перейменування вулиці Бочарова у Пересипському районі на честь Героя України В’ячеслава Бувалкіна.

https://odessa-life.od.ua/

Теги

Новости по теме