Поляки частіше купують у секонд-хендах. Не тільки з міркувань заощаджень. Це споживча тенденція

Електронні платформи з одягом, меблями та вживаною електронікою зростають на 20 відсотків. Водночас стаціонарні секонд-хенди перестали зникати з ринку. Поляки все більш охоче дають речам друге життя.

Через багато років поляки повертаються до секонд-хенду. Понад 60 відсотків споживачів купують вживані товари. Це не тільки одяг, а й меблі та електроніка. Електронні платформи з одягом, меблями та вживаною електронікою зростають на 20 відсотків.

Як пише газета Rzeczpospolita, аж 53 відсотків поляків частіше, ніж рік тому, купують у секонд-хендах. У 1990-х ця тенденція також була дуже чіткою, але поляки обирали такі магазини зазвичай із заощаджень. Зараз інакше. Поляки дедалі охочіше купують вживані речі, що дуже відповідає моді на переробку та екотрендам. «Бум секонд-хенду — це явище, яке ми спостерігаємо в багатьох країнах світу. Це одна з провідних споживчих тенденцій», — каже д-р Йоланта Ткачик, керівниця кафедри маркетингу Академії імені Лєона Козьмінського.

«Купівля вживаних товарів зменшує споживання сировини та викиди. Крім того, вінтажні товари часто унікальні та неповторні. Це робить їх затребуваними людьми, котрі цінують оригінальність та стиль. Багато людей вважають, що старі товари були зроблені краще, і вони довговічніші за нові, а крім того — вони оригінальні», — вважає також Ткачик.

Rzeczpospolita/Т.А.

Теги

Новости по теме