“105 тис. людей виїхали й живуть за кордоном, але отримують допомогу”. Хто з ВПО залишиться без виплат з 1 вересня

З 1 вересня в Україні припинять виплати деяким категоріям внутрішньо переміщених осіб, зокрема йдеться про людей, які за визначенням не є ВПО, оскільки виїхали за кордон. Про це віцепрем’єр-міністерка – міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук розповіла в інтерв’ю “Радіо Свобода”, яке вийшло 10 серпня.

Новий порядок виплат ВПО Кабмін затвердив у липні, він почав діяти з 1 серпня. На цьому етапі виплати продовжили всім, хто їх отримував, а з 1 вересня за підсумками верифікації кільком категоріям ВПО їх припинять виплачувати.

Згідно з постановою Кабміну, ідеться про людей, які перебувають за кордоном понад 30 календарних днів без поважних причин.

“Ті, хто виїхали за кордон не на стажування, не на лікування, а на проживання. Які живуть там 2–3–4 місяці, подалися на виплати там, у їхні соціальні служби й отримали цей тимчасовий захист. Вони, звичайно, не є внутрішньо переміщеними особами”, – пояснила Верещук.

За її словами, Мінсоцполітики й Мінфін уже розпочали верифікацію ВПО й відомі перші результати. Зокрема, виявилося, що 10 тис. осіб, які померли, одержують виплати.

“Це перші такі результати. 10 тис. людей, які в РАЦСІ у нас рахуються як такі, що померли, на них видане свідоцтво про смерть, отримують такі виплати. І таких випадків є, як ви бачите, 10 тис. 105 тис. – це ті, хто виїхали, живуть понад рік за кордоном. Тобто оформили [допомогу] ВПО, отримують цю [допомогу] ВПО, але живуть понад рік за кордоном. 105 тис., але тут теж люди потребують. Ми дуже хочемо, щоб це було справедливо”, – сказала Верещук.

Також виплати припинять громадянам, доходи яких дають їм змогу здійснювати суттєві витрати без допомоги держави.

“Якщо людина отримує 100 тис. грн зарплати, а у нас є такі зарплати, якщо людина отримує навіть 50 тис. грн зарплати, їй не потрібні 2 тис. грн від держави. Будьмо щирі. Якщо людина мала кошти купити нове авто, ми говоримо тільки про нове авто не старше 5 років, за той період, коли отримує виплати, не за весь період, не з 2022 року. А тільки з того часу, коли постанова вступила в дію, з 15 липня. От коли буде встановлено, що людина купила в цей період з 15 липня авто і претендує на виплати, або будинок за $50 тис. і претендувати на 2 тис. – це не чесно”, – додала вона.

За словами Верещук, в Україні сьогодні 4,9 млн осіб стоять на обліку як внутрішньо переміщені особи, але реальна цифра – майже 7 млн.

“Є такі, які просто не зверталися за довідкою. Із них, із тих 4,9 млн, 2,6 млн – це ті, хто отримують виплати щомісяця. От уже майже півтора року”, – додала вона.

https://gordonua.com/

Теги

Новости по теме