У Китаї висловились про крах військового авторитету росії

Російська армія, на озброєння якої кремль витратив 20 трильйонів рублів за останні 10 років і яку позиціонував як «другу» за силою у світі, виявилася значно слабшою за очікування. Таку оцінку, як повідомляє The Wall Street Journal, дав Чжоу Бо, полковник Народно-визвольної армії КНР, який нещодавно вийшов у відставку.

«Військовий імідж і авторитет Росії звалилися», — заявив Чжоу, який зараз обіймає посаду старшого наукового співробітника Університету Цінхуа в Пекіні.

Замість переможного бліцкригу, на який розраховував кремль, кинута на підкорення України армія була змушена спочатку відступити від Києва, потім здати Харківську область і Херсон, а на початок другого року вторгнення втратила більше половини захоплених у перші місяці територій. Втрати особового складу, включно з убитими і пораненими, за західними оцінками, перевищили 200 тисяч осіб, зокрема 100 тисяч — за останні півроку.

На думку Чжоу, російські військові плани виявилися далекими від реальності. «Це перетворилося на війну, яку вони не очікували», — сказав він, додавши, що ситуація для росії «складна».

«Путін не може дозволити собі програти війну. Інакше як він пояснить, навіщо загинули всі ці люди. Йому потрібно чимось виправдати все це», — міркує Чжоу.

Але незважаючи на проблеми, на його думку, ситуація для російських сил на фронті не безнадійна. У путіна, як вважає Чжоу, як і раніше, більше живої сили і є загальнонаціональна підтримка, тоді як готовність Заходу постачати Києву озброєння може виявитися не нескінченною. «Як західна підтримка триватиме, якщо війна затягнеться?» — задається питанням він.

Китайські військові уважно вивчають російський досвід в Україні з урахуванням амбіцій Сі Цзіньпіна щодо анексії Тайваню та історичної близькості військових доктрин двох країн, кажуть джерела The Wall Street Journal з-поміж високопоставлених західних чиновників.

Один зі стратегічних уроків, який, імовірно, засвоїв Пекін, полягає в тому, що путін прирік себе на поразку, розпочавши вторгнення занадто малими силами, вказують чиновники: російський президент очікував негайної капітуляції, а отримав запеклий опір.

Це означає, що якщо Китай зважиться на військову операцію проти Тайваню, то почне її з масованого шокуючого удару, підготує значно більші сили і, можливо, застосує ядерні загрози, вважають джерела WSJ.

За словами Чжоу, китайські військові винесли уроки з російських невдач в Україні. На тактичному рівні вони полягають у тому, що НВАК потрібно підвищувати рівень і безпеку комунікацій, мати більше високоточних ракет і дронів. Утім, цими видами зброї Пекін уже має в своєму розпорядженні в кількостях, що значно перевищують ті, які є у РФ, зазначає WSJ.

https://charter97.org/

Теги

Новости по теме