Понад третина біженців з України планує залишитися в країнах ЄС – опитування

Лише кожен третій українець, який тимчасово перебуває в європейських країнах через війну, хоче повернутися додому. Тих, хто планує залишитися за кордоном, більше.

Про це свідчать дані опитування, проведеного Агентством Європейського Союзу з питань фундаментальних прав людини (FRA).

Під час опитування респондентів віком 16+ років запитували про їхні плани на майбутнє. 35% опитаних заявили, що планують повернутися додому, а 37% хотіли б залишитися у країні перебування. 23% ще не визначилися з планами, а близько 4% планують переїхати в інше місце.

Українці переважно задоволені умовами проживання в Європі

58% респондентів на момент опитування проживали в приватній квартирі або будинку. З них більш ніж половина повністю або частково платили за проживання.

Багато українців у Болгарії (40%), Угорщині (24%) та Чехії (18%) зупинилися в готелях або апартаментах для відпочинку. У Німеччині 30%, а в Італії 21% опитаних проживали у житлі, наданому органами влади.

Плани біженців на майбутнє

36% опитаних назвали відсутність приватності удома як проблему, пов’язану з житлом. 28% змушені ділити з іншими людьми кухню, а 24% – ванну кімнату.

Лише 5% зазначили, що не почуваються у безпеці у своєму помешканні, і 3% відчувають небезпеку у своєму районі.

“Варто зауважити, що більшість дорослих респондентів живуть з дітьми на утриманні. Часто вони мешкають у житлі, де немає тихої або окремої кімнати для дітей, де вони могли б навчатися”, – кажуть автори опитування.

Під час опитування респондентів попросили оцінити свої житлові умови за десятибальною шкалою.

https://molbuk.ua/

Теги

Новости по теме