У Польщі офіційно перейменували Калінінград та область

У Польщі офіційно ухвалили рішення більше не називати місто з російською назвою Калінінград – Калінінградом, а область – Калінінградською, вказуючи на те, що російська назва є штучною. Про це домовились у комісії зі стандартизації географічних назв за межами Польщі, передає RMF 24.

Паркан на кордоні Польщі з Калінінградською областю (Фото: AP)

Від 9 травня 2023 року полякам рекомендується вживати польську назву для Калінінграда – Крулевець, а для області – Крулевецька відповідно.

Комісія аргументувала внесення змін тим, що російська назва для міста є штучною, а у Польщі Калінінград історично відомий саме як Królewiec.

“Факт присвоєння великому місту поблизу польських кордонів імені Калініна, злочинця, співвідповідального, серед іншого, за ухвалення рішення про масове вбивство поляків (Катинський розстріл, – ред.), має в Польщі емоційний, негативний характер”, – йдеться в заяві комісії.

Там додали, що на перейменування населеного пункту Польщу підштовхнула агресія Росії проти України, гібридна війна проти Європи, а також нав’язування так званого “русского мира”.

https://news.liga.net/

Теги

Новости по теме