ЗСУ вже використовують бомби з JDAM

Українські Повітряні Сили вже застосовують комплекти JDAM для авіаційних бомб.

Про це розповів речник командування Повітряних Сил Юрій Ігнат.

«Ми використовуємо бомби JDAM. Це бомби західного зразка, якими наша авіація завдає успішних ударів по важливих цілях. Ці бомби трохи меншої потужності, але надзвичайно високоточні. Хотілось би мати таких бомб побільше для успіхів на фронті», – розповів Юрій Ігнат.

У грудні Пентагон повідомив, що надасть Україні комплекти Joint Direct Attack Munition (JDAM).

JDAM перетворює звичайні авіабомби на всепогодні кориговані планерувальні боєприпаси.

Вже у березні командувач Повітряних сил США в Європі та Африці Джеймс Хекер розповів, що Україні були передані авіаційні боєприпаси дальнього радіуса дії з GPS-наведенням, які можуть уражати цілі на відстані 72 км.

Тоді підкреслили, що мова саме про JDAM-ER.

«Нещодавно ми доставили деякі високоточні боєприпаси [в Україну], які мають збільшену дальність і йшли трохи далі, ніж гравітаційна бомба, і мають точне [наведення]. Це нещодавня можливість, яку ми змогли надати їм [Україні], ймовірно, протягом останніх трьох тижнів», – сказав Хекер.

Ця заява прозвучала під час круглого столу на полях військового симпозіуму Асоціації повітряно-космічних сил 2023 року, який розпочався 6 березня в Аврорі, штат Колорадо.

Імовірно, запас цих бомб в Україні зараз порівняно невеликий.

Точна конфігурація JDAM-ER, яку могла отримати Україна, невідома. Також не ясно, які платформи використовують українські сили для доставки цієї зброї.

Комплекти обладнання JDAM на основі технології GPS перетворюють прості вільнопадаючі авіабомби на всепогодні кориговані боєприпаси. Комплект включає інерційну систему навігації та GPS-приймач для підвищення точності, а також невеликі крила, що кріпляться в середній частині бомби, та хвостовий блок, який має кероване оперення, воно дозволяє бомбі коригувати свій курс під час польоту до цілі. У блоці знаходиться навігаційне та інше обладнання.

https://mil.in.ua/

Теги

Новости по теме