На Волині чоловік підхопив лептоспіроз під час риболовлі

На Волині підтверджено випадок лептоспірозу в жителя Луцького району.

Про це повідомили у Волинському обласному центрі контролю та профілактики хвороб.

Епідрозслідуванням встановлено, що чоловік 1962 року народження захворів після рибалки. Хворий розповів, що мав невеличкий поріз на нозі й босоніж заходив до водойми. Тобто «вхідними воротами» для гострого інфекційного захворювання стала саме рана на нозі.

Перші симптоми чоловік відчув за два тижні після рибалки. У нього значно підвищилася температура тіла (до 39° С), з’явилися загальна слабкість, сильний головний біль та болі в литкових м’язах. Він звернувся до лікарні за місцем проживання. Чоловіка було госпіталізовано у відділення інтенсивної терапії. Підозру щодо захворювання на лептоспіроз згодом було підтверджено лабораторними дослідженнями. Хворий отримав відповідне лікування, його вже виписали з лікарні.

Це перший зафіксований випадок захворювання на лептоспіроз на Волині у 2023 році.

Довідка.

Лептоспіроз (водяна гарячка, лугова гарячка, болотна гарячка) – це гостре інфекційне захворювання. Характеризується ураженням м’язів, печінки і нирок та супроводжується хвилеподібною гарячкою. За відсутності вчасного звернення по медичну допомогу та належного лікування можливі важкі ураження нирок, менінгіт і навіть смерть пацієнта. Ця недуга вражає і людей, і тварин.

Захворіти на лептоспіроз можна під час купання в заражених водоймах, риболовлі, сінокосу на зволожених і заболочених територіях, при догляді за хворими й інфікованими тваринами тощо.

Бактерія, що спричиняє лептоспіроз у людей, потрапляє у воду із сечею інфікованих тварин, найчастіше – гризунів, також це можуть бути худоба, собаки, дикі тварини. У тіло людини бактерія лептоспірозу потрапляє через тріщини, порізи чи рани на шкірі, а також слизові оболонки (очі, ніс, рот). Людина може захворіти в період від двох днів до чотирьох тижнів після інфікування.

Основні симптоми лептоспірозу:

– висока температура тіла;

– головний біль;

– озноб;

– біль у м’язах;

– блювання та діарея;

– жовтяниця, почервоніння очей;

– висип на шкірі.

Лептоспіроз буває складно діагностувати, адже симптоми схожі на прояви інших захворювань. До того ж, інколи недуга може мати безсимптомний перебіг. Однак характерним проявом захворювання є різка болючість у литкових м’язах.

Тож якщо у вас є симптоми захворювання і ви нещодавно контактували із потенційно зараженою водою – зверніться до лікаря. У разі підозри на лептоспіроз лікування треба розпочати якнайшвидше, адже захворювання швидко прогресує. Несвоєчасне звернення до лікаря може коштувати життя.

https://www.volynnews.com/

Теги

Новости по теме