Нові перспективи співробітництва між Державною митною службою та Полтавським університетом економіки і торгівлі

Підписання Меморандуму про взаємодію та співробітництво між Державною митною службою України та ПУЕТ (Вищого навчального закладу Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі») насамперед, покликано зміцнити й активізувати освітню, методичну, дослідницьку, наукову та інформаційну взаємодію в галузі митної справи між установами.

Історія співпраці Полтавського університету економіки і торгівлі зПолтавською митницею Державної фіскальної служби України – дуже давня і налічує не одне десятиліття. Оскільки ПУЕТ дотримується принципів практико орієнтованого навчання, підготовка та закріплення теоретичних навичок фахівців із вищою освітою у сфері митної справи та зовнішньоекономічної діяльності відбувається в територіальних органах Держмитслужби. 

«Наш університет перший в регіоні почав співпрацювати з митними органами, коли тільки відбувалося їх становлення. У відповідь на потребу часу, в університеті ввели комплексну освітню програму «Товарознавство та експертиза в митній справі». Багато наших випускників, після закінчення цієї кафедри,  нині працюють в Державній Митній службі України практично в усіх регіонах. Більшість наших студентів працевлаштовувалися до митних органів під час стажування або проходження виробничої практики», – розповідаєдоктор історичних наук, професор, ректор ПУЕТ, Олексій Нестуля

Така співпраця,  стверджує Олексій Олексійович,  є  взаємовигідною та на часі для обох сторін-підписантів Меморандуму. Відтепер спектр напрямків взаємодії значно розшириться. Йдеться не тільки  про організацію та проведення спільних конференцій, лекцій, семінарів, дискусій, «круглих столів». Серед найактуальніших напрямків: участь представників апарату Держмитслужби в освітньому процесі університету, розроблення навчальних дисциплін, спрямованих на поглиблення професійної орієнтації здобувачів вищої освіти та їхню практичну підготовку. А також організація підвищення кваліфікації науково-педагогічних працівників ПУЕТ, проходження студентами виробничої, переддипломної та інших видів практики в апараті Держмитслужби, спільне напрацювання пропозицій та ініціатив щодо вдосконалення законодавства України з питань митної справи, навчання та підвищення кваліфікації посадових осіб апарату Держмитслужби. 

Науковці університету працюватимуть разом з експертами митної справи над проєктами нормативно-правових актів, в тому числі у складі комісій, робочих груп, інших консультативно-дорадчих органах. Викладачі ПУЕТ братимуть участь у підготовці монографічних, науково-дослідних робіт тощо за тематикою, пов’язаною з митною справою. В свою чергу, за погодженням із керівництвом Держмитслужби, кваліфікованих посадових осіб цього фіскального органу, залучатимуть до керівництва дипломними проєктами, їх рецензування, участі в роботі екзаменаційних комісій. Згідно із запитом Полтавського університету економіки і торгівлі, Держмитслужба надаватиме актуальну інформацію, необхідну для коригування навчальних планів, навчально-методичного забезпечення освітнього процесу.

Пресслужба ПУЕТ

Теги

Новости по теме