“АТБ-маркет” оштрафували

Як повідомило Головне управління Держпродспоживслужби в Сумській області,  за період із серпня по грудень 2020 р.  його інспекторами було проведено чотири позапланові заходи державного нагляду (контролю) торговельних об’єктів ТОВ «АТБ-маркет», що розташовані в місті Суми за адресами вулиця Героїв Крут, 76/3 та вулиця Леваневського, 22.

Під час цих перевірок виявлені суттєві порушення встановлених законодавством гігієнічних вимог до обігу харчових продуктів.

Серед таких порушень – недотримання температурних режимів при зберіганні кондитерських виробів (тортів, тістечок та ін.) в холодильній вітрині магазину, а саме: при вимірюванні температури за допомогою пірометра зафіксовано температуру плюс 12-13 °С, проте на датчику холодильної вітрини було зазначено температуру + 8 °С, тоді як відповідно до маркування даної групи товарів, продукція має зберігатися при температурі плюс 4-8 °С.

Крім того, при огляді холодильної вітрині було виявлено багет з шинкою, упаковка якого була здута.  Овочі та фрукти знаходяться у торговельних залах при температурі від +19 до +22 за Цельсієм. Тоді як згідно ДСТУ, технічних регламентів, декларацій виробників, декларацій постачальника/виробника, якісних посвідчень на плодоовочеву продукцію встановлено, що температура зберігання повинна бути значно меншою – від 0 до +13. Більше того, «АТБ – маркет» встановив на інформаційних табличках (цінниках) однакову температуру зберігання до +25 градусів за Цельсієм. Дана інформація про плодоовочеву продукцію, яку нанесено на цінниках в торгівельному залі, суперечить нормативним документам та може вводити споживача в оману.

Оператор мережі відмовився надати інспекторам  документи, які б підтверджували систему простежуваності харчових продуктів, дозволили встановити їх постачальників за принципом «крок назад».

В ході перевірок магазинів ТОВ «АТБ-маркет» неодноразово виявлялася плодоовочева продукція з темними плямами, з пошкодженою поверхнею, наявність мух дрозофіл. Все це несе загрозу для здоров’я споживачів відповідної харчової продукції.

Державними інспекторами були видані ТОВ «АТБ-маркет» 4 приписи про усунення виявлених порушень умов зберігання харчових продуктів та складено 5 протоколів про порушення законодавства про харчові продукти та корми.

Головним управлінням Держпродспоживслужби в Сумській області до ТОВ «АТБ-маркет» застосовані штрафні санкції на загальну суму 240 000 грн.

На жаль, ТОВ «АТБ-маркет» замість усунення виявлених порушень, вдався до судового оскарження винесених розпорядчих документів, звернувшись до Дніпропетровського окружного адміністративного суду.

Позовні вимоги про скасування винесених приписів та постанов обґрунтовуються тим, що, на думку ТОВ «АТБ-маркет», на харчові продукти, які знаходяться в торговельному залі, не поширюються визначені виробником та/або постачальником температурні режими зберігання та граничні терміни придатності, отож відповідні умови оператором можуть визначатися на власний розсуд. Головне управління вважає, що оператором ринку здійснюється довільне тлумачення вимог діючого законодавства.

Оскільки Дніпропетровський окружний адміністративний суд було зупинив дію згаданих приписів,  сумського підрозділ Держпродспоживслужби подав апеляцію. І постановами Третього апеляційного адміністративного суду від 16.12.2020 року та від 22.12.2020 року ухвали Дніпропетровського окружного адміністративного суду були визнані незаконними і скасовані та відповідно поновлено обов’язкову дію приписів щодо усунення виявлених порушень умов зберігання харчових продуктів, виданих ТОВ «АТБ-маркет».

 

Теги

Новости по теме