Іномовне маркування: штраф та утилізація

З метою забезпечення прав споживача, його законних інтересів інформація про харчові продукти на території України надається державною мовою. Це передбачено нормою частини 1 статті 10 Закону України «Про інформацію для споживачів щодо харчових продуктів». Водночас, відповідно до пункту 3 частини 2 статті 37 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів», забороняється обіг об’єктів санітарних заходів, якщо ці об’єкти неправильно марковані.

Так, за результатами здійснення позапланових заходів державного нагляду (контролю) у двох операторів ринку, що здійснюють свою підприємницьку діяльність у місті Суми інспекторами Держпродспоживслужби було виявлено факт реалізації молочної продукції іноземного походження без маркування державною мовою та винесено рішення про вилучення з обігу харчових продуктів.

 На виконання даних рішень операторами ринку було проведено утилізацію неправильно маркованої молочної продукції шляхом спалення.

Реалізація харчових продуктів або кормів, маркування яких не відповідає законодавству, якщо це не створює загрози для життя та/або здоров’я людини, тягне за собою накладення штрафу на юридичних осіб у розмірі п’яти мінімальних заробітних плат, на фізичних осіб – підприємців – у розмірі трьох мінімальних заробітних плат (п.22 ст. 65 Закону № 2042- VIII від 18.05.2017).

Суб’єкти господарювання не погодилися з виявленими порушеннями і застосованими до них штрафними санкціями та звернулися до Сумського окружного адміністративного суду про скасування постанов про накладення штрафу. У ході судового розгляду було доведено законність дій Головного управління та правомірність винесених постанов про накладення штрафу і ухвалено рішення про відмову в задоволенні позовних вимог.

Головне управління Держпродспоживслужби в Сумській області звертає увагу споживачів, що в  разі виявлення харчового продукту, на маркуванні (етикетці) якого зазначено інформацію недержавною мовою, споживач має право звернутися до оператора ринку для отримання пояснень щодо інформації, вказаної на маркуванні, а також звернутися із відповідною заявою до територіального органу Держпродспоживслужби.

Обґрунтоване звернення споживача, надання підтверджуючих матеріалів надає правові підстави для проведення позапланового заходу державного контролю інспекторами Держпродспоживслужби.  При виявленні та підтвердженні таких порушень, передбачено адміністративно-господарську відповідальність операторів ринку харчових продуктів.

https://debaty.sumy.ua/

Теги

Новости по теме