Сімейне фермерське господарство «Екосвіт», яке 2006 року заснував колишній киянин Юрій Колесник, провадить свою діяльність у місті Глухів Сумської області – центрі українського коноплярства. «Екосвіт», будучи одним із флагманів цієї галузі, спеціалізується на переробці ненаркотичних конопель.
У співпраці з розташованим у Глухові Інститутом луб’яних культур Національної академії аграрних наук України подружжя підприємців Юрій та Ірина Колесники розробили й зареєстрували перші в Україні технічні умови на лущення насіння конопель та виготовлення переробного обладнання.
Поглиблюючи переробку сировини й розширюючи асортимент продукції, родинне підприємство почало виробляти різноманітні харчові й нехарчові товари з конопель, які продає, зокрема, на сайті fg-ekosvit.zakupka.com
Серед цих товарів – олія, борошно, висівки, протеїн, майонез, лущене насіння, подушки з домотканого конопляного полотна з конопляною лузгою та інше. На замовлення роблять навіть сир (подібний до соєвого тофу), сіль, ікру, халву з конопляного насіння, печуть хліб з конопляного борошна…
Юрій Колесник зазначає, що сорти конопель, виведені в Інституті луб’яних культур, відзначаються найнижчим у світі вмістом психоактивних компонентів – канабіноїдів.
Так, у США, де провели розмежування між промисловою, ненаркотичною, коноплею і канабісом (марихуаною), промисловою вважається та рослина, у сухій вазі якої міститься 0,3% і менше тетрагідроканабіноїду (ТГК). В українських сортах цей показник 0,08%. А в сортах «Гляна» і «Глесія» канабіноїдів зовсім немає.
Світлина з Facebook/