“Моя семья и дети такого не едят”: донецький суддя під Києвом із зарплатою 150 тис. грн закотив скандал через гумдопомогу – волонтерка

У Броварах суддя Донецького окружного адмінсуду Іван Голошивець закотив скандал через набір гуманітарної допомоги, який він попросив, представившись переселенцем. Суддя отримує зарплату у понад 150 тис. грн на місяць та балотується до Вищої ради правосуддя за квотою президента України.

Наразі щодо судді направлена скарга до Етичної ради, яка перевіряє усіх кандидатів до Вищої ради правосуддя на відповідність критеріям професійної етики та доброчесності. У Центрі протидії корупції зазначили, що не сумніваються у достовірності розповіді волонтерки. Вони також підозрюють суддю в умисному неправдивому декларуванні статків його дружини-таролога та у зв’язках із країною-агресором РФ через батька – ексспівробітника СБУ та сестру.

 Про обурення судді та його дружини складом продуктового набору розповіла співробітниця благодійного фонду, юрист Мар’яна П’янкова.  “Так ось, цей товариш з Донецька (обличчя повинна була замалювати) прийшов у наш благодійний фонд за продуктовим набором як ВПО, який знаходиться у складних життєвих обставинах. Отримав продуктовий набір і поїхав. Через дві години повертається з дружиною. Повертає нам ці згортки зі словами: “Моя семья и дети такого не едят”, –  написала волонтерка на своїй сторінці у Facebook.

За словами П’янкової, дружина судді кричала, погрожувала і навіть вирішила викликати поліцію. Волонтерка направили скаргу щодо судді до етичної ради судової влади.

Експертка Центру протидії корупції Галина Чижик повідомила, що вони вже встигли провести фактчекінг судді й не сумніваються у правдивості розповіді волонтерки. Однак все ще досліджують діяльність судді та його дружини- таролога, чиї статки суддя не декларував.

“Вона, схоже, отримує дохід чималий, але цього доходу ми не бачимо у деклараціях судді. Вона вела відкриту сторінку в мережі Instagram. В неї така діяльність, вона займається гаданням на картах “Таро”, якимись іншими подібними практиками. Консультація її коштує 4000 гривень. Разом з цим ми не бачимо у деклараціях у судді, що доходи дружини  взагалі є, або він, наприклад у 2019 році декларував, що вона заробила за рік лише 50 000 гривень. Щонайменше, це ставить питання про правдивість декларування суддею заробітків його дружини”, – пояснила  експертка в ефірі “Радіо NV”.

Крім цього, у Центрі протидії корупції також досліджують зв’язки судді Голошивця з країною-агресором РФ. 

“Відомо, що його батько тривалий час працював в Донецьку у Службі безпеки. На жаль після розв‘язання війни Росії проти України – після 14-го року неодноразово їздив до Росії. Питання чому, тим паче як співробітник колишній правоохоронного органу. А сестра судді проживала у Москві щонайменше з 2016 по 2019 роки”, – додала експертка Центру протидії корупції.

https://bigkyiv.com.ua/

Теги

Новости по теме