Це так по-одеськи: навіть така «локація» як найстаріший ринок у центрі міста водночас має дві назви — Новий базар і Новий ринок. У цьому можна переконатися: над головним входом значиться стара — «Новий базар», збоку — сучасніша «Новий ринок». Місцевий же люд не заморочується і скорочує назву: «Новий», «на Новому».
Одеський Новий базар: прицінюємося-гуляємо
Що на Новому наприкінці воєнного 2022 року? А там — як і все наше життя цього року. І трохи тривожно (потрапила якраз, коли заревіла тривога), і, як завше, трохи комічно.
— Почому ялинка?
— Це не продається. Вона для краси.
Прикрас, іграшок та іншої новорічної мішури обмаль, попитом більше користуються ліхтарі-ліхтарики, а ось ялинку встановити для краси та реклами треба обов’язково. Тому не дивуйтеся, якщо поряд із кормом для тварин красуватиметься новорічний атрибут.
Деякі зелені красуні (які продаються) побачила там, де торгують картоплею. Так, багато у нас тепер трішки «не так, як завжди».
—Нє, ну де ж народ?! — вопрошає одна із продавчинь.
Базаруючих справді не дуже багато. Будень. Запасатися продуктами до новорічного столу заздалегідь не варто: світло вимикають, те, що довго не лежить, може зіпсуватися.
Під час блекаутів багато навколишніх мешканців відразу вирушають на Новий. Тут все-таки життя.
Можна десь підзарядити телефон, випити кави, почитати біля торгової точки, що оснащена генератором.
Взяла каву і прислухаюсь, про що гомонять люди.
– Гірлянду купила. На батарейках П’ятнадцять метрів.
— На ялинку?
— На квартиру! Гірлянда працює на трьох батарейках. Встановив – і в хаті видно. Зараз багато хто так робить.
— Ціни ростуть і ростуть… Ви ці «дешеві бананчики» на вулиці бачили?
У м’ясо-молочному корпусі все світиться достатком, біля головного входу вас зустрічає відомий одеський Бичок, той, що перебрався сюди колись прямо з Приморського бульвару. Він широко усміхається, вселяючи надію: все буде добре.