Як і раніше в селі, де ми прожили пів року після полишення Миколаєва, ініціатива долучитися до абонентів місцевої бібліотеки належала дружині. Вона сказала: «Варто було б записатися до бібліотеки. Могли б читати вдень, коли відключають світло». На кухні в нашій 1-кімнатній квартирі на першому поверсі функцію вікна виконують великі, на пів стіни, двостулкові двері, більша частина яких – шиби. Якби це вікно-двері не оберігали знадвору акуратні ґрати, можна було із кухні зіскакувати прямо на асфальт. Завдяки такому архітектурному рішенню, у кухні світліше, ніж у кімнаті. А ще в кухні-«студії» є зручний диванчик, тому тут комфортно читати при денному світлі в понурі листопадові дні. Цих насуплених, з частими опадами, днів у Софіївській Борщагівці помітно більше, ніж у розташованому за пів тисячі кілометрів на південь Миколаєві.
Дружина послала мене розвідати, де знаходиться книгозбірня і як працює. Виявилось, що до цього закладу культури від нас недалеко – 10-15 хвилин пішки. Публічна бібліотека Борщагівської сільської ради міститься в будівлі спортивно-культурного комплексу «Софіївський», простіше кажучи – на території стадіону. Бібліотека займає приміщення під одним дахом з тренувальними залами. Досить простору кімнату ділять між собою власне книгозбірня і читальня, зону якої позначають двоє крісел-мішків.
У перші мої сюди відвідини я не планував нічого брати. Просто знайомився з фондом. Дружина просила «промоніторити» жіночі романи. Чи є вибір? На мій погляд, представлений фонд задовольнить смаки кожного читача. А стосовно жіночих романів -то що розуміти під цим розхожим поняттям?! Я тут натрапив на останню книгу Елізабет Ґілберт «Місто дівчат» і вже не хотів випускати її з рук. Це твір найвищого ґатунку, який буде однакого цікавий і жінкам, і чоловікам. Я його буквально проковтнув. Він мені більше сподобався, ніж попередній нашумілий роман Ґілберт «Їсти, молитися, кохати», за яким зняли фільм із Джулією Робертс. «Місто дівчат» теж збираються перекласти на мову кіно. Права на екранізацію викупила Warner Brosers.
– У вас чудова бібліотека, – кажу працівниці, котра щойно завела на мене абонентську картку. – Вона відкрилась не так давно, – вступає в розмову молода приємна бібліотекарка. З її слів дізнаюсь, що раніше в Софіївській Борщагівці не було бібліотеки. Точніше, була, коли ще Софіївська Борщагівка була «просто» пристоличним, селом, а не urban village із сімдесятьома тисячами жителів, колоритною і однією з найпривабливіших частин Великого Києва. Та колишня бібліотека згоріла. І тривалий період тутешні жителі були позбавлені громадської бібліотеки. Аж поки стараннями Борщагівської сільської ради і особисто її голови Олеся Кудрика 12 лютого 2021 року не було створено Публічну бібліотеку за адресою вул. Соборна,114 Б.
Отож незабаром бібліотека буде відзначати свою другу річницю.
P.S. Режим роботи Публічної бібліотеки Борщагівської сільської ради: понеділок- п’ятниця- з 10:00 до 18:00, суботу – з 10:00 до 14:00.
На світлині: Борщагівський сільський голова Олесь Кудрик привітав колектив бібліотеки громади з професійним святом – Всеукраїнським днем бібліотек і подарував оргтехніку. Фото 2021 року https://brada.gov.ua/