Краща кава – на АЗК

Якість напою залежить від об’єктивних факторів – якість кави та спосіб приготування, а також суб’єктивних – чистота кавомашини, її налаштуванняа, вода, молоко тощо. І останні фактори можуть зіпсувати навіть каву по 100 доларів за кілограм. У столичному “Інституті споживчих експертиз” досліджували, де можна отримати найбільшу насолоду від популярного напою.

Світлина зі сторінки WOG в Facebook

Створити унікальну “бутикову” кав’ярню на зерні, яка відповідає категорії Specialty складно, але можливо, проте автолюбитель, що подорожує, навряд чи буде відшукувати такі заклади кожного разу. Фахівці “Інституту споживчих експертиз” спільно зі спеціалістами Інституту продовольчих ресурсів Національної академії аграрних наук України провели дослідження і порівняли якість кави на заправках, фастфудах, та великих торгових мережах.

Найпопулярнішими кавовими напоями залишаються “американо” та “капучино”, отож, саме їх і протестували експерти. Зразки були придбано у національних мережах, що лідерують у своїх сегментах – серед заправок WOG і KLO, швидкого харчування – McDonald’s та KFC, торгових мереж – “АТБ” та “Сільпо”, кав’ярень – GRKY та AromaKava.

Загалом, експерти перевірили фізико-хімічні властивості напоїв, а саме вміст міцність (в “американо”) та час осідання пінки (для “капучино”). Також було проведення органолептичне оцінювання дегустаційною комісією (міцність, аромат, смак, консистенція).

Капучино

“Капучино” – напій, правильне приготування якого вимагає якісних інгредієнтів та налагодженого обладнання. В цьому напої кава та молоко не мають перебивати одне одного, а пінка має бути однорідною та еластичною. Повністю відповідали таким характеристикам напої, придбані на АЗС WOG і KLO, а також у McDonald’s. Рекордсменом по часу осідання пінки виявився “капучино” у WOG – 9 хв. 37 сек. Для контрасту, найменший час показав напій з автомата у торговій мережі “Сільпо” – всього 1 хвилина, 17 секунд.

Стосовно смакових якостей, то і тут у лідерах капучино з заправок WOG та KLO. В цих напоях відчувалась синергія смаку кави та молока, оптимальне співвідношення кави до молока як 1:4 та характерний аромат. Відповідно, і найбільша кількість загальних балів у WOG (17) та KLO (15). Найменше балів у загальному заліку у “капучино” GRKY (8) та “Сільпо” (9). Ці напої експерти оцінили не дуже високо через невираженість смаку кави, порушення співвідношення кави до молока в напрямку збільшення молока, а також через сторонні присмаки.

Американо

“Американо” набагато простіше в рецептурі та виготовленні, але також вимагає якісних інгредієнтів та правильних машин. В “американо” має відчуватися міцність, аромат бархатистий, характерний, з кавово-молочним відтінком, гармонійний, а смак збалансований. Найбільше загальних балів здобули зразки кави, придбані на АЗС WOG – 35 балів, другу позицію поділили McDonald’s та AromaKava (по 33 бали). На другій шкалі – зразки “американо”, придбані у мережах “АТБ” та “Сільпо” (18 та 21 балів відповідно). В цих напоях було зафіксовано слабкий баланс кислотності, гіркоти та солодкості.

Висновок

Загалом дослідження показало, що найкраща кава – все ж таки на заправках, і це має своє пояснення. Великі мережі АЗС, такі як WOG та найбільша столична KLO, “проливають” мільйони чашок кави на рік, і це серйозна стаття доходів мереж. Тому вони комплектуються кавомашинами вартістю, яка сягає вартості середнього автомобіля, а також фокусуються на всіх компонентах, які впливають на смак готового напою: стабільність постачання зерна, якість води, технічне обслуговування кавових машин. До того ж автомобілісти – це перебірлива каста споживачів кави, адже саме вони стали драйверами категорії свіжозвареної кави, і де-факто сформували нову культуру споживання, що 10 років тому прийшла на зміну розчинній каві. У фаст-фудів і особливо торгового ритейлу цей бізнес супутній, і не має такого попиту, тому компроміс виражено більш контрастно – не надто дорогі кавомашини, можливе дешеве зерно у використанні. Водночас вартість чашки кави на АЗК і в інших місцях, відрізняється буквально на декілька гривень.

https://www.avtomir.ua/autolife

Теги

Новости по теме