Влада Данії визнала обстановку небезпечною для судноплавства
Морське управління Данії виявило витік на російському газопроводі «Північний потік 2». Він стався неподалік острова Борнхольм. Влада визнала обстановку небезпечною для судноплавства: кораблям рекомендували обходити район НП за 8 км, повідомляє The Moscow Times
Оператор «Північного потоку 2» Nord Stream 2 AG підтвердив факт аварії ( чи диверсія, яку слід розцінювати як натяк? – «Споживчий ринок») на одній із ниток газопроводу. Вночі диспетчер зафіксував різке падіння тиску зі 105 до 7 бар у лінії А.
Про те, що сталося, сповістили берегові служби Німеччини, Данії, Швеції, Фінляндії та росії. Представник Nord Stream 2 AG Ульріх Ліссек заявив, що «у якомусь місці» газопроводу, «ймовірно, з’явилася дірка». Триває розслідування.
Щоб забезпечити плановий тиск у трубі, «Газпром» закачав у неї 177 млн кубометрів газу. З урахуванням падіння тиску в 15 разів, компанія могла втратити 165 млн кубів сировини ринковою вартістю $280 млн.
Морський газопровід «Північний потік 2» потужністю 55 млрд куб. м газу на рік так і не запустили: Німеччина призупинила його сертифікацію після того, як росія визнала незалежність незаконних збройних формувань “лнр” і “днр”, а США внесли до списку санкцій Nord Stream 2 AG. При цьому обидві нитки магістралі заповнені газом та готові до експлуатації.
Будівництво “Північного потоку 2” оцінювалося у 9,5 млрд євро.
За інформацією The Moscow Times, у червні ц.р. стало відомо, що Мінфін Німеччини планує націоналізувати частину магістралі, що пролягає країною. Влада не виключила часткового демонтажу труби, щоб використати її для поставок газу з плавучих регазифікаційних терміналів СПГ. Також розібрати “Північний потік – 2” закликав президент Польщі Анджей Дуда. СПГ-, ЗПГ- або LNG-термінал — поширена назва спеціальних портових споруд, призначених для: зрідження та відправлення зрідженого природного газу та регазифікації зрідженого природного газу Вікіпедія