Шпигували за сміттям. Не вся вторсировина із контейнерів для її збору в торгових мережах потрапляє на переробку

Журналісти «Громадського» та «Текстів» провели спільний експеримент. Вони взяли 7 трекерів, які визначають місце перебування в реальному часі, заховали їх у непрозорих пластикових пляшках, попередньо помивши і висушивши цю тару, і залишили в місцях збору вторсировини. Зокрема, в контейнерах Metro, «Сільпо», NOVUS, McDonald’s та WOG, а також комунального підприємства «Київкомунсервіс». Воно, за даними КМДА, відповідальне за 4 тисячі контейнерів різного типу, які призначені для збору пластику, паперу та скла.

Перед  експериментом журналісти звернулися до самих мереж, щоб дізнатися, куди вони вивозять сміття, насамперед пластик. Metro та McDonald’s відповіли, що їхнє роздільне сміття забирає «Обухівміськвторресурси», потім досортовує непотріб і передає на перероблення.

«Київкомунсервіс» співпрацює з компаніями «Володар Роз» та «Еко-Сток». Інші мережі запит проігнорували.

Упродовж десяти днів місце розташування змінили п’ять із семи датчиків. Невдача спіткала лише два трекери — у пляшці, що потрапила в контейнер McDonald’s, зник сигнал, а трекер на заправці WOG там і залишився, поки 8 січня не розрядилася батарея.

Обидві пляшки із контейнерів КП «Київкомунсервіс» потрапили на сортувальну станцію «Еко-Сток» на вулиці Деревообробній, 8.

Натомість пляшки з датчиками з контейнерів «Сільпо», Metro та Novus приїхали до села Підгірці Обухівського району — на полігон твердих побутових відходів №5, де сортуванням і переробленням пластику не займаються. До того ж це найбільший полігон в Україні, який давно вимагає ревіталізації.

У «Сільпо» на це журналістам відповіли, що тільки чисте й відсортоване сміття потрапляє на перероблення. А у контейнери, мовляв, люди кидають різне.

«Ми стикаємося з проблемою, коли гості не дотримуються правил сортування й кидають у баки сміття, яке неможливо відправити на перероблення. Особливо часто це трапляється з контейнерами для роздільного збору відходів, розташованими перед входом у супермаркет. Так, у баки для металу, паперу, скла та пластику потрапляють залишки їжі, стаканчики з кавою, недопалки і навіть небезпечні відходи. Внаслідок цього вся вторсировина в контейнері може забруднюватися і ставати непридатною для перероблення», — йдеться у відповіді.

У Metro заявили, що реалізовують проєкт роздільного збору сміття та його подальшого перероблення. І пояснили, що процес має три етапи. Спочатку люди сортують сміття вдома й викидають у контейнери Metro. Далі працівники компанії його сортують, а на третьому етапі підрядник забирає сміття на сортувальну станцію, де здійснює «професійне сортування». У компанії припустили, що на третьому етапі працівник відсортував пляшку зі стороннім вмістом, як непридатну до перероблення, і її відправили на полігон у Підгірці.

https://kyiv.media/n

Теги

Новости по теме