Триває реконструкція з’єднувального каналу протяжністю в 3,5 км між Тилігульським лиманом, що розмежовує прилеглі до нього з різних боків райони Миколаївської і Одеської областей, і Чорним морем. Зі сторони моря встановлені та залиті бетоном труби-палі, які укріплюють буни (дамби). Проведені моніторингові гідрологічні дослідження наповнюваності лиману морською водою. Вони свідчать, що рівень води у лимані помітно підвищився,що сприяє відновленню екосистеми.
Оновлення каналу для порятунку лиману, який почав катастрофічно міліти і в якому раніше прісна вода стала солонішою, ніж у морі, розпочалось у 2015 році. З початку реалізації цього екологічного проєкту профінансовано і використано 74,3 млн грн, у тому числі з державного бюджету надійшло 38,4 млн. грн, з бюджету Одеської області – 35,9 млн. грн. На сьогодні виконано більше половини запланованих робіт.
Канал знаходиться на балансі Регіонального ландшафтного парку «Тилігульський».
Тилігульський лиман простягся на 80 км завдовжки, а в найширшому місці досягає 4,5 км. За оцінками фахівців, Тилігул є найчистішим серед лиманів північно-західного Причорномор’я та одним з найчистіших в Європі.
У лимані налічується 56 видів риби, 5 видів земноводних і 8 видів рептилій.
Велика кількість островів приваблює безліч птахів, їх тут налічується 281 вид, що становить 70% орнітофауни України. Такі види птахів, як рожевий пелікан, малий баклан, коровайка, сірий журавель, орлан-білохвіст і багато інших, є рідкісними та занесені в Національну і Міжнародну червоні книги. Тилігульський лиман містить великі поклади лікувальної грязі, які належать до магнієво-натрієвих.
Джерело: https://oda.odessa.gov.ua/