Випічкою киянка Наталія Шакура захопилась ще в дитинстві, коли разом із мамою замішувала тісто на хліб та інші борошняні вироби.
Любов до тіста не переросла у професію, проте займає окреме місце у серці жінки. Рідні та знайомі часто замовляють у Наталі солодощі на свята. Поступово коло замовників зростає. Отож жінка оснастила необхідною технікою власну кухню та, що поставила виготовлення випічки, що називається, на потік. Віднедавна клієнтами Наталі стали сім кав’ярень у столиці та області.
У жінки підростають діти, які першими дегустують випічку та охоче беруть участь у всіх процесах підготовки солодощів.
Спеціально для «Вечірнього Києва» Наталія Шакура та її маленькі помічники діляться рецептом приготування святкових імбирно-медових пряників.
ІНГРЕДІЄНТИ ДЛЯ ТІСТА:
250 г борошна;
100 г цукру;
100 г масла;
1 яйце;
2 столові ложки меду;
пів чайної ложки соди;
1 столова ложка меленого імбиру та кориці, дрібка солі та ванілін.
Спосіб приготування тіста:
Спочатку збиваємо в чаші міксера вершкове масло кімнатної температури разом із цукром. Далі додаємо яйце і знову збиваємо.
Наступний крок — трішки підігріваємо мед у мікрохвильовці або на водяній бані. Додаємо соду та ретельно перемішуємо масу. Досипаємо солі та ваніліну. Дві маси — вершкове масло з яйцем та мед зі спеціями — змішуємо і додаємо борошно. Замішуємо до консистенції «еластичного» тіста.
Готове тісто загортаємо в харчову плівку та ставимо в холодильник на годину або на ніч. Тісто можна зробити й заздалегідь та зберігати в холодильнику, зокрема в морозильній камері.
Дістаємо тісто, тоненько розкачуємо товщиною в 0,5-1 см. Зручно робити це між двома листами паперу для випікання. За допомогою спеціальних формочок виготовляємо пряники. Випікаємо до світло-золотавого кольору при температурі 180°C 10-15 хвилин.
Поки випікаються пряники, можемо підготувати глазур.
ІНГРЕДІЄНТИ ДЛЯ ГЛАЗУРІ:
білок з одного яйця;
дрібка лимонної кислоти;
200 г цукрової пудри;
харчові барвники різних кольорів.
Спосіб приготування:
Легенько вінчиком збиваємо білок з лимонною кислотою. Поступово частинками додаємо цукрову пудру. І добиваємося густої та білосніжної маси. Надалі її розділяємо: для заливки печива (додаємо декілька крапельок води) та для декору.
Наступний крок — у маленькі стаканчики розливаємо глазур та змішуємо із фарбами, і кличемо дітей!
ПОСЛІДОВНІСТЬ РОЗМАЛЬОВКИ:
Якщо на прянику плануєте складний малюнок, то краще спочатку обвести його харчовим маркером і тільки потім починати розпис глазур’ю.
Починайте малювати з контуру — обведіть його і дочекайтеся, поки він повністю висохне, не поспішайте. Нанесіть основу білого кольору по центру пряника, підсушіть. Коли печиво повністю розфарбоване потрібними кольорами, іноді хочеться виділити особливі деталі. Щоб це зробити, пройдіться по ньому ще раз, нанісши ще один шар. Якщо ви хочете прикрасити вироби кондитерської присипкою, то робіть це одразу, поки не висохла глазур — аби прикраси не осипалися.
Для оформлення дуже дрібних деталей можна використовувати зубочистки. Найголовніше правило — не поспішати й дати можливість усім нашаруванням добре підсохнути.
https://vechirniy.kyiv.ua/ Світлини Наталі Шакури.